Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Ekstraklasa piłkarska: Podbeskidzie - Korona 1:1

PAP/ Andrzej Grygiel
Remisem 1:1 zakończył się mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Koronš Kielce. „Górale” nie przedłużyli passy wygranych meczów do czterech. Dla kielczan jest to pierwszy punkt wywalczony w tym roku na wyjeŸdzie.

Podbeskidzie przeważało w pierwszej połowie. Pierwszš doskonałš okazję do zdobycia bramki „Górale” mieli w 15. min. Wpierw Damian Chmiel przegrał pojedynek z bramkarzem Korony, a chwilę póŸniej dobitkę Mateusza Szczepaniaka z linii bramkowej wybił udem Elhadji Pape Diaw.

Gospodarze objęli prowadzenie w 33. min. Marek Sokołowski z ponad 20 m trafił w poprzeczkę, ale przy bramce Korony znalazł się Szczepaniak, który mimo asysty obrońcy Vladislavsa Gabovsa, skierował głowš piłkę do siatki.

Korona grała z kontry. Dwukrotnie zapachniało golem. W 9. min. po doœrodkowaniu z lewej strony Ariama Cabrery minimalnie z piłkš minšł się wchodzšcy wœlizgiem Łukasz Sekulski. 20 minut póŸniej „złocisto-krwiœci” zmontowali niemal identycznš sytuację. Po doœrodkowaniu z prawej strony z piłkš minęli się Sekulski oraz zamykajšcy akcję Diaw.

W drugiej częœci Korona odważniej zaatakowała, ale bielszczanie przez długie minuty panowali nad wydarzeniami groŸnie kontrujšc. W 55. min. Szczepaniak po takiej akcji podał do wbiegajšcego w pole karne z lewej strony Mateusza Możdżenia, ale jego strzał obronił Małkowski. Możdżeń w 74. min. trafił też w słupek.

Od 70. min. napór Korony zaczšł narastać. Goœcie raz po raz wypracowywali sobie dogodne okazje. Z kilkunastu metrów uderzał z woleja Kamil Sylwestrzak, ale Emilijus Zubas był na posterunku. Parę minut póŸniej w kierunku bramki przepychał się Bartłomiej Pawłowski i dopiero interwencja Koheiego Kato zażegnała niebezpieczeństwo. Zubas wyłapał także uderzenie głowš Diawa po doœrodkowaniu z rzutu wolnego.

Korona udokumentowała przewagę golem w 87. min. Po długim wrzucie z autu i niepewnych interwencjach obrońców Michał Przybyła z kilku metrów trafił do siatki.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL