Francesco Totti poza kadrą meczową Romy

aktualizacja: 21.02.2016, 23:00

AS Roma, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, pokonała u siebie Palermo 5:0 w meczu 26. kolejki Serie A.

REDAKCJA POLECA

Bramkarz reprezentacji Polski miał w tym spotkaniu bardzo mało pracy, a gole dla jego zespołu zdobyli Edin Dżeko (dwa), Mohamed Salah (dwa) i Seydou Keita. Szczególnej urody było trafienie na 4:0 Salaha - piłkarz Romy trafił do bramki niemal z zerowego kąta. W 28. minucie, jeszcze przy stanie 0:0, doszło do niecodziennej sytuacji. Znakomitej okazji nie wykorzystał wówczas Dżeko, który - choć nie był atakowany przez rywali - nie trafił do pustej bramki z około dwóch metrów.

Już kilkadziesiąt sekund po swoim kiksie Bośniak zrehabilitował się, strzelając ładną bramkę na 1:0 (przyjął piłkę na klatkę piersiową i kopnął bez namysłu). Te sam zawodnik ustalił wynik na 5:0 w 89. minucie, tym razem popisując się mocnym strzałem głową.

W kadrze Romy na niedzielne spotkanie nie było Francesco Tottiego. Słynny piłkarz rzymskiego zespołu został odsunięty od składu - wcześniej udzielił wywiadu w telewizji, w którym narzekał, że nie dostaje szans gry w swoim zespole.