Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ekstraklasa piłkarska: Wisła - Górnik Łęczna 1:1

Zawodnik Wisły Kraków Richard Guzmics walczy o piłkę z Grzegorzem Boninem z Górnika Łęczna, podczas meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy
PAP/Jacek Bednarczyk
Piłkarze Wisły Kraków w poniedziałkowym spotkaniu ekstraklasy zremisowali na swoim stadionie z Górnikiem Łęczna 1:1.

Krakowianie przegrali szeœć poprzednich ligowych spotkań, a ostatnie zwycięstwo odnieœli 6 listopada 2015 roku. Wówczas na stadionie rywala pokonali KGHM Zagłębie Lubin 3:1.

Wbrew temu Górnik rozpoczšł spotkanie bojaŸliwie. Gospodarze mieli zdecydowanš przewagę, a po raz pierwszy byli bliscy zdobycia gola w 17. min. Po akcji prawym skrzydłem Witalija Bałaszowa piłkę dostał będšcy pod bramkš Zdenek Ondrasek, ale efektem jego zagrania był tylko aut bramkowy.

Dwie minuty póŸniej golkiper z Łęcznej musiał skapitulować. Z ok. 25 metrów strzelał Boban Jovic, a będšcy w obrębie pola karnego Haitańczyk Wilde-Donald Guerrier wyskoczył zza pleców obrońcy i zdołał tak zagrać lecšcš piłkę, że znalazła się ona w siatce. Na poczštku drugiej połowy zdobywca bramki na noszach opuœcił boisko. Zmienił go Patryk Małecki.

Przy wyniku 1:0 mecz stał się bardziej wyrównany. W 65. min. Michał Miœkiewicz musiał wykazać się sporymi umiejętnoœciami, aby sparować piłkę na róg po "główce" Jakuba Œwierczoka. W 72. min. z kolei wiœlacy mogli podwyższyć prowadzenie. Paweł Brożek wbiegł z piłkš do linii końcowej boiska i zagrał do tyłu do nadbiegajšcego Tomasza Cywki, ale ten fatalnie spudłował.

Trzy minuty póŸniej znowu bliski zdobycia gola był Œwierczok, ale trafił w słupek. Chwilę póŸniej piłka w końcu wpadła do siatki po zagraniu głowš Danielewicza. Asystę w tej akcji zaliczył Łukasz Mierzejewski.