Ekstraklasa: Bez goli w meczu Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze

aktualizacja: 26.02.2016, 20:33
Foto: PAP, Marian Kulczyński

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze.

REDAKCJA POLECA

Bardziej obiecująco mecz zaczął Śląsk, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej gościł pod bramką Górnika. W 11. min przewagę wrocławianie mogli udokumentować golem. Po szybkiej, składnej akcji na lewym skrzydle piłka trafiła w polu karnym do Węgra Andrasa Gosztonyiego. Ten przymierzył, uderzył i bramkarz Radosław Janukiewicz tylko odprowadził piłkę wzrokiem, która trafiła w słupek. Kilkadziesiąt sekund później po kontrataku groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Po długim podaniu sam na sam z Mariuszem Pawełkiem mógł się znaleźć Ken Kallaste, ale bramkarz Śląska zdołał uprzedzić zawodnika Górnika.

Od tego momentu spotkanie się wyrównało i gra toczyła się głównie w środku pola. Ponieważ oba zespoły miały problem z przedostaniem się w okolice pola karnego rywali, grały wolno i niedokładnie, z boiska wiało nudą. A jeżeli już któraś z ekip zdołała się przedrzeć pod bramkę przeciwnika, nic z tego nie wynikało. Ciekawie zrobiło się jeszcze tylko raz, kiedy po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Roberta Picha Ryota Morioka nie trafił głową z kilku metrów do pustej bramki.

Druga połowa mogła się fantastycznie zacząć dla Śląska, bo zaraz po wznowieniu gry w dogodnej sytuacji znalazł się Pich, ale piłka po jego po uderzeniu odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Górnika i o centymetry minęła bramkę.

Sytuacja wrocławian nie oznaczała, że obraz spotkania zmieni się na lepszy. Nadal obie drużyny raziły niedokładnością i nie potrafiły wypracować sobie pozycji strzeleckich. Jeżeli już któryś z zespołów zagroził bramce rywala, był to Górnik. Szansę na gola miał Marcis Oss po rzucie rożnym, a także Sebastian Steblecki, ale pierwszy fatalnie chybił, a drugiego szczęśliwie Pawełek zdołał obronić.

Gra ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie. Obie drużyny nie miały już tyle sił, na boisku zrobiło się więcej miejsca i szybciej sytuacje przenosiły się z jednej połowy na drugą. Dla Górnika w tym okresie gola mógł zdobyć wślizgiem Dominik Sadzawicki, a dla Śląska Pich. Obaj jednak w dogodnych sytuacjach chybili. To były jednak ostatnie szanse dla obu zespołów. Jeszcze tylko w doliczonym czasie gry czerwoną kartką za faul został ukarany Marcis Oss i mecz się zakończył.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Piotr Celeban, Robert Pich, Marcel Gecov. Górnik Zabrze: Aleksander Kwiek, Szymon Matuszek, Paweł Golański, Adam Danch.


Czerwona kartka - Górnik Zabrze: Marcis Oss (90+2-faul).


Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 934.


Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Krzysztof Ostrowski (46. Paweł Zieliński), Piotr Celeban, Lasza Dwali, Dudu Paraiba - Andras Gosztonyi (81. Kamil Dankowski), Tom Hateley (65. Peter Grajciar), Marcel Gecov, Ryota Morioka, Robert Pich - Kamil Biliński.


Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz - Paweł Golański (73. Dominik Sadzawicki), Bartosz Kopacz, Adam Danch, Marcis Oss, Ken Kallaste - Sebastian Steblecki, Szymon Skrzypczak (76. Rafał Kurzawa), Aleksander Kwiek, Szymon Matuszek - Jose Kante Martinez (84. Maciej Korzym).

POLECAMY

KOMENTARZE