Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Ekstraklasa: Bez goli w meczu Ślšska Wrocław z Górnikiem Zabrze

PAP, Marian Kulczyński
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Ekstraklasy pomiędzy Œlšskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze.

Bardziej obiecujšco mecz zaczšł Œlšsk, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częœciej goœcił pod bramkš Górnika. W 11. min przewagę wrocławianie mogli udokumentować golem. Po szybkiej, składnej akcji na lewym skrzydle piłka trafiła w polu karnym do Węgra Andrasa Gosztonyiego. Ten przymierzył, uderzył i bramkarz Radosław Janukiewicz tylko odprowadził piłkę wzrokiem, która trafiła w słupek. Kilkadziesišt sekund póŸniej po kontrataku groŸnie zrobiło się pod bramkš gospodarzy. Po długim podaniu sam na sam z Mariuszem Pawełkiem mógł się znaleŸć Ken Kallaste, ale bramkarz Œlšska zdołał uprzedzić zawodnika Górnika.

Od tego momentu spotkanie się wyrównało i gra toczyła się głównie w œrodku pola. Ponieważ oba zespoły miały problem z przedostaniem się w okolice pola karnego rywali, grały wolno i niedokładnie, z boiska wiało nudš. A jeżeli już któraœ z ekip zdołała się przedrzeć pod bramkę przeciwnika, nic z tego nie wynikało. Ciekawie zrobiło się jeszcze tylko raz, kiedy po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Roberta Picha Ryota Morioka nie trafił głowš z kilku metrów do pustej bramki.

Druga połowa mogła się fantastycznie zaczšć dla Œlšska, bo zaraz po wznowieniu gry w dogodnej sytuacji znalazł się Pich, ale piłka po jego po uderzeniu odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Górnika i o centymetry minęła bramkę.

Sytuacja wrocławian nie oznaczała, że obraz spotkania zmieni się na lepszy. Nadal obie drużyny raziły niedokładnoœciš i nie potrafiły wypracować sobie pozycji strzeleckich. Jeżeli już któryœ z zespołów zagroził bramce rywala, był to Górnik. Szansę na gola miał Marcis Oss po rzucie rożnym, a także Sebastian Steblecki, ale pierwszy fatalnie chybił, a drugiego szczęœliwie Pawełek zdołał obronić.

Gra ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie. Obie drużyny nie miały już tyle sił, na boisku zrobiło się więcej miejsca i szybciej sytuacje przenosiły się z jednej połowy na drugš. Dla Górnika w tym okresie gola mógł zdobyć wœlizgiem Dominik Sadzawicki, a dla Œlšska Pich. Obaj jednak w dogodnych sytuacjach chybili. To były jednak ostatnie szanse dla obu zespołów. Jeszcze tylko w doliczonym czasie gry czerwonš kartkš za faul został ukarany Marcis Oss i mecz się zakończył.

Œlšsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0

Żółta kartka - Œlšsk Wrocław: Piotr Celeban, Robert Pich, Marcel Gecov. Górnik Zabrze: Aleksander Kwiek, Szymon Matuszek, Paweł Golański, Adam Danch.


Czerwona kartka - Górnik Zabrze: Marcis Oss (90+2-faul).


Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 934.


Œlšsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Krzysztof Ostrowski (46. Paweł Zieliński), Piotr Celeban, Lasza Dwali, Dudu Paraiba - Andras Gosztonyi (81. Kamil Dankowski), Tom Hateley (65. Peter Grajciar), Marcel Gecov, Ryota Morioka, Robert Pich - Kamil Biliński.


Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz - Paweł Golański (73. Dominik Sadzawicki), Bartosz Kopacz, Adam Danch, Marcis Oss, Ken Kallaste - Sebastian Steblecki, Szymon Skrzypczak (76. Rafał Kurzawa), Aleksander Kwiek, Szymon Matuszek - Jose Kante Martinez (84. Maciej Korzym).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL