Puchar Hiszpanii: Sevilla w finale zmierzy się z Barceloną

Sevilla zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2, ale dzięki zwycięstwu 4:0 tydzień temu awansowała do finału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. W drugiej połowie maja zmierzy się w nim z Barceloną, która w środę wyeliminowała Valencię.

Aktualizacja: 11.02.2016 21:38 Publikacja: 11.02.2016 21:35

Bramki dla gospodarzy w Vigo zdobył Iago Aspas (obie), a dla gości trafili Argentyńczyk Ever Banega oraz Ukrainiec Jewhen Konoplianka. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał szwedzki napastnik Celty John Guidetti, który trafił w słupek. W składzie gości nie wystąpił kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

Spotkanie odbyło się przy intensywnie padającym deszczu i na przemoczonej murawie, na której piłka w kilku sektorach zatrzymywała się w miejscu.

W środę Barcelona zremisowała na wyjeździe z Valencią 1:1, ale w pierwszym meczu wygrała aż 7:0. Goście grali w rezerwowym składzie. W kadrze zabrakło m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego, Urugwajczyka Luisa Suareza i Brazylijczyka Neymara.