Dwie bramki Żyry w ligowym debiucie

aktualizacja: 12.01.2016, 23:43

Michał Żyro strzelił dwie bramki dla Wolverhampton Wanderers w ligowym debiucie z Fulham. Zespół polskiego piłkarza wygrał 3:2 we wtorkowym meczu 26. kolejki angielskiej drugiej ligi (Championship).

REDAKCJA POLECA

23-letni skrzydłowy, który 24 grudnia podpisał trzyipółletni kontrakt z występującymi na zapleczu angielskiej ekstraklasy "Wilkami", w barwach tego klubu zadebiutował w sobotę w przegranym meczu z West Ham United (0:1) w trzeciej rundzie Pucharu Anglii.

Ligowy debiut wypadł o wiele okazalej. W szóstej minucie Żyro przyjął piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości. W 13. ponownie trafił do bramki rywali, kiedy po kontrataku i samotnym rajdzie wbiegł w pole karne i posłał piłkę między nogami bramkarza.

Niespełna 10 minut później bramkę kontaktową dla Fulham zdobył Lasse Vigen Christensen, ale trzy minuty po przerwie trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Matt Doherty. W 74. minucie drugiego gola dla Fulham uzyskał Ross McCormack i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Żyro opuścił boisko w 83. minucie.

Wolverhampton z dorobkiem 37 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli, a do prowadzącego Middlesbrough traci 18.