Sąd ws. wyłudzania 40 mln zł VAT: "Predator" nie wyjdzie za kaucją

aktualizacja: 25.03.2016, 15:29

Grzegorz M. ps. "Predator", który założył grupę przestępczą, która wyłudziła 40 mln zł VAT-u nie wyjdzie na wolność za kaucją - zdecydował w piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie i tym samym zmienił swoją decyzję sprzed dwóch tygodni.

REDAKCJA POLECA

Sąd Okręgowy w Olsztynie przed dwoma tygodniami zdecydował, że oskarżony o założenie grupy wyłudzającej podarek VAT Grzegorz M. ps." Predator" może wyjść z aresztu po wpłaceniu 300 tys. zł kaucji.

Jednocześnie sąd zakazał M. wyjazdu z kraju i jakichkolwiek kontaktów ze współoskarżonymi i świadkami. Decyzję o możliwości wyjścia Grzegorza M. z aresztu sąd umotywował tym, że w jego sprawie zostali przesłuchani niemal wszyscy świadkowie i w związku z tym ustała obawa matactwa.

Decyzję sądu o możliwości zwolnienia M. za kaucją oprotestowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie argumentując, że tylko izolacja Grzegorza M. zapewni prawidłowy tok postępowania sądowego.

W piątek sąd w innym składzie niż ten, który zdecydował o możliwości wpłacenia za "Predatora" kaucji, przyznał rację prokuraturze. Na posiedzeniu sędziowie zdecydowali, że M. nadal powinien być w areszcie.

Grzegorz M. ps. "Predator", postać od lat działająca w olsztyńskim świecie przestępczym, był prawomocnie skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która porywała ludzi dla okupu.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE