Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Recepta na kryzys w USA i na świecie

123RF
O ile wejœć dwa razy do tej samej rzeki się nie da, to dwa razy wdepnšć w to samo bagno można – pisze o reformie podatkowej Trumpa były polski wicepremier ds. gospodarki.

W czasach, kiedy niektórym się wydawało, że neoliberalizm, doprowadziwszy do rozległego kryzysu finansowego i gospodarczego, a w œlad za tym społecznego i politycznego, został już wyrzucony na właœciwe dla niego miejsce, czyli na œmietnik historii, znowu podnosi on swój paskudny łeb.

To żadna radoœć, że w wielu miejscach zdestabilizowanego œwiata, w których uprzednio zagrzewał miejsca, został wyparty przez nowy nacjonalizm i populizm, co ciekawe, częœciej prawicowy niż lewicowy.

Nie walczy się złem ze złem. Odpowiedziš na jednš głupotę nie może być inna głupota. Mała zatem radoœć, jeœli neoliberalizm ustępuje nowemu nacjonalizmowi. I tym bardziej trzeba się wysilać, by w miejsce obu tych szkodliwych systemów gospodarczo-politycznych i uprawianej w ich ramach wadliwej polityki ekonomicznej zaproponować coœ nowego, postępowego i społecznie atra...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL