Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Patriotyzm ekonomiczny Koźmińskich

123RF
Wielu z zagranicznych studiów nie wraca do ojczyzn, bo œwiat kusi szybszš karierš, zarobkami, łatwiejszym życiem. Najlepsi wracajš, by służyć krajowi, zwłaszcza gospodarce i nauce.

Profesor Andrzej K. KoŸmiński w felietonie pod tytułem „Patriotyzm ekonomiczny" zamieszczonym w „Rzeczpospolitej" pisał 5 czerwca 2012 r., że chodzi o takie budowanie przewagi ekonomicznej ojczyzny, które znajduje uznanie na rynku międzynarodowym, a nie tylko w lokalnym zaœcianku. Dziœ autor odbiera tytuł doktora honoris causa najstarszej francuskiej uczelni biznesowej ESCP Europe. Takie dowody uznania zagranicznych uczelni rzadko trafiajš się polskim uczonym, a przecież to sš właœnie chwalebne przykłady patriotyzmu ekonomicznego.

KoŸmiński zasłużył na uznanie przede wszystkim w kraju, dla którego dużo zrobił. Stworzył najlepszš uczelnię ekonomicznš, której sukcesów nie będę tu przytaczał, bo każdy wie, czym jest Akademia Leona KoŸmińskiego (ALK). Chciałbym natomiast przedstawić jej twórcę, moim zdaniem najwybitniejszego przedstawiciela nauki o zarzšdzaniu w Polsce.

Ojciec z kontrwywiadu AK

Po uzyskaniu doktoratu z ekonomii w wieku 24 lat ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL