Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Korzyści z głaskania pracownika - komentarz Jerzego Kowalskiego

Jerzy Kowalski
Fotorzepa, Waldemar Kompala
Czy warto mieć zadowolonych pracowników? Jeœli tak, to w jaki sposób ich uszczęœliwić? Może wystarczš tylko lepsze pienišdze „na pierwszego"? Niestety to już jest zbyt mało. One mogš przycišgnšć nowych ludzi do firmy, ale nie zapewniš w niej stabilizacji kadrowej i ogólnie dobrej atmosfery opartej na przyjaznych stosunkach międzyludzkich.

Menedżerowie poważnych korporacji coraz częœciej specjalizujš się nie tylko w konkretnych zagadnieniach produkcyjno – usługowych zwišzanych z profilem ich działalnoœci. Korzystajš z wiedzy tajemnej, która ma udoskonalić stosunki pracownicze. Dlatego na przykład majš z trenerów i coacherów, którzy kształcš ich w zarzšdzaniu nie tylko produkcjš, ale także energiš i emocjami. Oczywiœcie własnymi, ale także i pracowników.

Celem tych kursów dokształcajšcych jest również rozwijanie inteligencji emocjonalnej jako œrodka do osišgania sukcesów w biznesie. Chodzi przede wszystkim o poznanie efektywnych sposobów wykorzystania emocji w celu maksymalizacji skutecznoœci własnych działań. Ważne jest także rozwijanie osobowoœci sukcesu, bazujšcej na pozytywnej postawie umysłu i ciała. Wszystko to tylko po to, by w firmie panowała atmosfera, w której pracownik jest zadowolony, bezpieczny i nie zestresowany. Podobno przekłada się ona na coraz większe zyski, lepsze kontrakty i perspektywy rozwojowe firmy i zatrudnionych ludzi.

O szczegółach pisze Alain Kaj w tekœcie „Warto zwiększyć zadowolenie pracowników".

Zapraszam do lektury także innych tekstów w najnowszym numerze „Prawa w Biznesie".

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL