Nie ma co zwlekać, czas sięgać po dotacje

Bloomberg
Niby jeszcze jest trochę czasu, ale tak naprawdę coraz mniej. Niby jest jeszcze sporo pieniędzy z funduszy europejskich do rozdysponowania pomiędzy firmy, ale tak naprawdę coraz mniej – w niektórych programach operacyjnych wykorzystano już 60–70 proc. dostępnej puli.

Dlatego może nie jest to jeszcze ostatni dzwonek, żeby się zainteresować dostępnymi formami wsparcia dla przedsiębiorców, ale też lepiej nie odwlekać tego na ostatnią chwilę. Tym bardziej że w kolejnej perspektywie finansowej UE tych pieniędzy będzie zdecydowanie mniej. Ile – jeszcze nie wiadomo, ale na pewno na porównywalną hojność, z wielu powodów, nie możemy liczyć.

Planując kolejne wydanie „Raportu Rzeczpospolitej", chcieliśmy ułatwić firmom sięganie po unijne fundusze. Przygotowaliśmy zestawienie konkursów skierowanych do przedsiębiorców, zapowiadanych w ramach głównych programów operacyjnych. Skupiliśmy się na I półroczu 2018 r., bo o tych wiadomo najwięcej. O planach na II półrocze napiszemy w lipcu. Nasz raport nie obejmuje też regionalnych programów operacyjnych, którymi zarządzają samorządy, jednak gorąco zachęcamy, by na bieżąco monitorować to, co się w nich dzieje. RPO, nastawione m.in. na wzmacnianie inteligentnych specjalizacji regionu, mogą być ź...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL