Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Franki: czy pomagać

123RF
Debatujšc od trzech lat na temat pomocy frankowiczom, którzy przeważnie wsparcia nie potrzebujš, nie zauważamy, że większy problem ze spłatš kredytów mogš mieć złotówkowicze.

Kończš się dopłaty do programu "Rodzina na swoim" i pojawiajš się przesłanki makroekonomiczne do rozważenia podniesienia stóp procentowych w Polsce. To wszystko może spowodować wzrost rat kredytów złotowych nawet o połowę.

Kurs spada, odsetki niskie, raty też

Z badań, jakie zlecił ostatnio Instytut Jagielloński, wynika, że spadła liczba kredytobiorców frankowych, którzy domagajš się wsparcia, sš niezadowoleni ze swojego kredytu lub œledzš publicznš dyskusję na temat pomocy frankowiczom. W styczniu 2018 r. frank znalazł się na poziomie sprzed tzw. czarnego czwartku 15 stycznia 2015 r., kiedy Szwajcarski Bank Narodowy (SBN) zrezygnował z polityki sztucznego utrzymywania kursu euro na poziomie 1,2 franka.

Ale to nie koniec dobrych wiadomoœci dla frankowiczów. Od trzech lat wskaŸnik LIBOR 3M, który decyduje o oprocentowaniu kredytów frankowych, utrzymuje s...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL