Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Nie grozi nam lotniczy boom

Bloomberg
Na fali patriotycznych nastrojów i wspierania rodzimej gospodarki nie wypada dzisiaj namawiać rodaków do wyjazdów za granicę. Niemniej popularnoœć latania roœnie, choć nadal dzieje się to w efekcie częstych lotów choćby biznesmenów.

Lotniska pękajš w szwach – przynajmniej te największe, ale wcišż aż co czwarty Polak nigdy nie był za granicš. Lata, i to coraz częœciej, rosnšca grupa Polaków, choć na tle Europy wypadamy bardzo blado. Statystycznie lot rocznie na osobę to o połowę mniej od œredniej.

Na pewno nie można tego tłumaczyć tylko kwestiami finansowymi. Ceny lotów sš bardzo zróżnicowane i osoby mniej zamożne z powodzeniem sš w stanie znaleŸć opcję dla siebie, choćby dzięki tanim liniom, ale także regularnie organizowanym przez przewoŸników promocjom. Duża grupa zupełnie niekorzystajšcych z tego sposobu podróżowania to efekt wcišż silnych obaw, ale także ogromnego przywišzania do miejsca zamieszkania. Każdy jest w stanie wskazać w swojej bliższej czy dalszej rodzinie osoby, które w zasadzie nigdy i nigdzie nie wyjeżdżajš. Rzadkimi wyjštkami sš jedynie wyjazdy...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL