Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ochrona œrodowiska

Kaczyński: poprawimy los zwierzšt w Polsce, będš duże zmiany w prawie łowieckim

Jarosław Kaczyński
PAP/Tomasz Gzell
Będziemy dšżyli do tego, żeby los zwierzšt w Polsce się zdecydowanie poprawił, bo jest pod tym względem niedobrze - mówił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział daleko idšce zmiany w projekcie ustawy o prawie łowieckim.

"Przeœwiadczenie wielu, że projekt ustawy łowieckiej, który rzeczywiœcie mógł budzić bardzo wiele oporów, sprzeciwów, zostanie przez nasz klub parlamentarny poparty, jest nieprawdziwe. Tutaj będš daleko idšce zmiany" - powiedział lider PiS na konferencji prasowej.

"Chcemy przede wszystkim tę ustawę tak skonstruować, by ona sprzyjała przyrodzie, sprzyjała zwierzętom" - zaznaczył.

Mówił też o projekcie ustawy o ochronie zwierzšt. Wyraził nadzieję, że uzyska on poparcie ponadpartyjne.

"My zdecydowanie odrzucamy wszystko, co wišże się z okrutnym stosunkiem do zwierzšt. Nie możemy prowadzić zakazów różnego rodzaju działań, które majš swojš bardzo długš tradycję, jakoœ mieszczš się w kulturze, nie tylko polskiej, ale europejskiej, szerzej - œwiatowej. Ale z całš pewnoœciš będziemy dšżyli do tego, żeby los zwierzšt w Polsce się zdecydowanie poprawił, bo jest pod tym względem rzeczywiœcie niedobrze" - podkreœlił Kaczyński.

"Chcemy, by te sprawy był załatwione w najbliższych miesišcach" - dodał.

Projekt ustawy o prawie łowieckim wnieœli do Sejmu posłowie PiS. Zakładał on m.in. dostęp myœliwych nie tylko do długiej broni, ale również rewolwerów. Już wczeœniej PiS zapowiedział wycofanie się z tych propozycji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL