Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Obyczaje

Więcej turystów w rodzinnym kraju Melanii Trump

Melania Trump
AFP
Rodzinny kraj pierwszej damy USA, Słowenia, przewiduje, że jego dochody z zagranicznej turystyki przyjazdowej wzrosnš w tym roku o 9 procent, a w przyszłym co najmniej o 5 procent

Te optymistyczne dane na temat turystyki przedstawił dziœ na konferencji prasowej słoweński minister rozwoju gospodarczego Zdravko Poczivalszek. Zwrócił uwagę, że rok 2017 będzie czwartym z rzędu rekordowym rokiem dla słoweńskiej turystyki. W zeszłym roku na turystach zagranicznych kraj ten zarobił 2,3 mld euro.

Szefowa Słoweńskiej Organizacji Turystycznej Maja Pak powiedziała na tej samej konferencji prasowej, że obserwuje się duże zainteresowanie zagranicznych dziennikarzy Słoweniš jako krajem, w którym urodziła się Melania Trump. Turystyczny boom to także zasługa tego, że Słowenię promuje się jako "atrakcyjny, zielony kraj" - dodała. Lasy pokrywajš ok. 60 procent powierzchni Słowenii, sš też w tym kraju kurorty nad Adriatykiem, a także kurorty górskie.

Poczivalszek poinformował, że planowane jest sprywatyzowanie wszystkich obiektów infrastruktury turystycznej, co powinno przyczynić się do jeszcze lepszych wyników tej branży. Obecnie ok. 40 procent hoteli w Słowenii należy do państwa.

Z danych słoweńskiego urzędu statystycznego wynika, że w pierwszych 10 miesišcach tego roku liczba zagranicznych turystów w Słowenii wzrosła o prawie 17 procent w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. A w pierwszych trzech kwartałach tego roku (póŸniejszych danych jeszcze nie ma) liczba turystów z USA w tym kraju wzrosła o 23,4 procent.

Melania Trump urodziła się w południowej Słowenii. Gdy miała 16 lat, rozpoczęła karierę modelki. W wieku 26 lat przeniosła się do Nowego Jorku. Zna angielski, francuski, włoski i niemiecki. Jako modelka pojawiła się w wielu kampaniach reklamowych i współpracowała ze znanymi projektantami i fotografami. Pojawiała się wielokrotnie na okładkach magazynów, wystšpiła w wielu reklamach i programach telewizyjnych.

Donalda Trumpa poznała w styczniu 1998 roku podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody i niedługo póŸniej zostali parš. Zaręczyli się w 2004 roku, a œlub wzięli 22 stycznia 2005 roku. Wesele odbyło się w znanej posiadłoœci Trumpa w Mar-a-Lago na Florydzie. Dla Trumpa było to trzecie małżeństwo, dla Melanii pierwsze. W marcu 2006 roku urodził się ich syn Barron William Trump.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL