Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Obyczaje

Egipt i Tunezja znów przycišgajš turystów

AFP
Egipt jest drugim - po Palestynie - kierunkiem, który notuje największy wzrost liczby zagranicznych goœci - podaje Œwiatowa Organizacja Turystyczna

UNWTO zaprezentowała raport o kierunkach turystycznych, w których w 2017 roku najszybciej przybywa zagranicznych goœci. Pierwsze miejsce zajęła Palestyna. W 2017 roku wjechało do niej o 57,8 procent więcej turystów niż w tym samym czasie rok wczeœniej. Do końca roku jej terytorium może odwiedzić około 630 tysięcy goœci.

Drugie miejsce zestawienia zajšł Egipt, który odzyskuje zainteresowanie turystów, zniechęconych zamachem z paŸdziernika 2015 roku. W tym roku wzrost liczby przyjazdów z zagranicy sięgnšł 51 procent, porównujšc rok do roku. Zdaniem ekspertów UNWTO do końca roku liczba zagranicznych turystów może sięgnšć w Egipcie 8 milionów. To jednak nadal o wiele mniej niż w rekordowym 2010 roku, kiedy w kraju tym wypoczywało 14 milionów turystów.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Marianom Północnym (terytorium stowarzyszone Stanów Zjednoczonych położone w północno-zachodniej Oceanii), a czwarte - Islandii.

Na pištym miejscu zestawienia znalazła się Tunezja. Kraj ten wcišż próbuje odbudować wizerunek po zamachach z 2015 roku. Hotel, przed którym doszło wówczas do jednego z ataków, został w tym roku ponownie otwarty, a brytyjskie MSZ złagodziło niedawno treœć ostrzeżenia przed podróżami do tego kraju. Duzi touroperatorzy, w tym Thomas Cook, ogłosili już, że włšczajš Tunezję do swoich programów czarterowych na kolejne sezony. UNWTO donosi, że na razie kraj notuje 32,5-procentowy wzrost liczby przyjazdów. Jeœli trend się utrzyma, na wakacje wybierze się tam w tym roku nawet 7,5 miliona turystów. W rekordowym 2010 roku było ich 7,8 miliona.

Pozostałe kraje pierwszej dziesištki to Wietnam, Urugwaj, Nikaragua, Mongolia i Izrael.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL