Turyści wracają do Turcji

aktualizacja: 29.08.2017, 08:33
Foto: Filip Frydrykiewicz

17,3 miliona turystów zagranicznych odwiedziło Turcję w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku. Z Polski przyjechało ich 152 tysiące

REDAKCJA POLECA

Jak informuje Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji, od stycznia do lipca kraj odwiedziło 17,3 miliona gości z zagranicy, co przełożyło się na wzrost o 22 procent rok do roku. Najwięcej gości przyjechało z Europy, łącznie było ich 7,1 miliona.

Wśród gości pierwsze miejsce zajmowali Rosjanie, których było 2,5 miliona (14,6 procent udziału w rynku), drugie Niemcy w liczbie 1,9 miliona (11,1 procent), trzecie Gruzini w sile 1,33 miliona, (7,7 procent), czwarte Irańczycy z 1,26 miliona turystów (7,3 procent), a na piątej pozycji Bułgarzy z liczbą 972 tysięcy (5,6 procent). Z Polski przyjechało do Turcji 152,3 tysiąca osób (0,9 procent).

Statystyki za lipiec pokazują, że najwięcej gości, bo 74,5 procent, przyleciało samolotem. W tym miesiącu najczęściej wybierali oni jako cel podróży region Antalyi (1,78 mln), Stambuł (1,32 mln), Edirne (609 tys.) i Mugli (398 tysiące).

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE