Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Obyczaje

Egzotyczny trening kusi młodych turystów

Pixabay
Pochwalenie się zdjęciami z treningu w egzotycznych warunkach jest dla młodego pokolenia turystów ważniejsze niż typowe selfie z leżaka - podaje serwis Hotels.com

Portal Hotels.com opublikował wyniki badania upodobań 8,4 tysišca swoich klientów (w tym 300 z Polski). Wynika z nich, że dla młodych podróżnych przy wybieraniu miejsca wypoczynku coraz większe znaczenie ma wyposażenie hotelowej siłowni i dostępne możliwoœci treningu. Wszystko przez celebryckš modę publikowania tzw. welfie, czyli zdjęć z ćwiczeń.

Z badań Hotels.com wynika, że 80 procent podróżnych między 18 a 35 rokiem życia uważa dbanie o sprawnoœć fizycznš za jeden z najważniejszych elementów wakacji. Dla porównania, w pokoleniu wyżu demograficznego z lat 1946-64 poglšd taki podziela 66 procent ankietowanych. Publikowanie zdjęć z treningu zapowiada 16 procent ankietowanych, a zdjęć w kostiumach kšpielowych - 10 procent z nich.

Millenialsi podajš, że wykorzystujš treningi do poznawania nowych ludzi (27 procent) i nowych miejsc z innej perspektywy (32 procent). Do ćwiczeń na wakacjach skłania ich również chęć pozyskania unikalnych wspomnień (42 procent) i udowodnienia w mediach społecznoœciowych, że spędzajš wakacje na najwyższych obrotach (29 procent).

Urlopowicze ankietowani przez Hotels.com podajš, że chętnie rezygnujš z wykwintnego jedzenia (42 procent), relaksu (38 procent), zwiedzania (32 procent) lub alkoholu (24 procent) po to, aby się fizycznie „zresetować". O wyborze konkretnego hotelu coraz częœciej decyduje zaœ wyposażenie fitness na najwyższym poziomie (26 procent), możliwoœć odbycia treningu z trenerem (20 procent), zdrowy jadłospis w menu (25 procent) i darmowy dostęp do urzšdzeń mierzšcych parametry życiowe i efektywnoœć ćwiczeń (17 procent).

Zdaniem autorów badania Hotels.com, mężczyŸni poszukujš w czasie urlopu ekstremalnych wrażeń. Interesuje ich cross-fit (12 procent), wspólny trening na plaży (12 procent) i wakeboarding (16 procent). Co czwarta kobieta preferuje zaœ wakacje wellness, z medytacjami, jogš i tai chi w programie.

Także dla ankietowanych Polaków przy wyborze obiektu noclegowego ważny jest dostęp do sali do ćwiczeń lub możliwoœć uprawiania sportu (46 procent). Podczas wakacji największš popularnoœciš polskich klientów serwisu cieszy się jazda na rowerze (81 procent), pływaniem (76 procent), rowery wodne (62 procent), bieganie (58 procent) i kajaki (52 procent). 54 procent ankietowanych Polaków przyznaje, że to w czasie wakacji ma więcej czasu na poprawę formy, więc chętnie korzysta z udogodnień oferowanych przez hotel.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL