Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Obyczaje

Kibice Legii odstraszajš od przyjazdu do Polski

PAP
Decydujecie się na własne ryzyko - napisały władze holenderskiego klubu Ajax Amsterdam w komunikacie skierowanym do potencjalnych kupców biletów na warszawski mecz

Już na poczštku tygodnia gazeta "Algemeen Dagblad" ostrzegała, że Legia ma fanatycznych kibiców, którzy budzš strach w kraju i Europie. Holenderskie media przypominajš, że również Ajax na stronie internetowej klubu odradzał kibicom przyjazd do Warszawy. "Kibice Legii nie majš najlepszej reputacji i niedawno byli zaangażowani w przemoc na stadionie. Doradzamy naszym kibicom uwzględnienie tego w swojej decyzji, czy wzišć udział w meczu. Decydujecie się na własne ryzyko" - napisano w komunikacie. Ostatecznie kibice Ajaxu z 1700 dostępnych dostępnych biletów kupili 700.

Obawy okazały się uzasadnione, choć - jak podaje warszawska policja - ochotę do bójek przejawiały obie strony. Do pierwszej bitwy doszło nie na boisku, a w barze - relacjonuje dziennik "De Telegraaf". Gazeta opisuje bójkę, która miała miejsce w œrodę wieczorem na warszawskiej Pradze, gdzie zamaskowani chuligani zaatakowali butelkami i racami Holendrów mieszkajšcych w hostelu. Amsterdamska telewizja AT5 poinformowała, że do tak dobrze zorganizowanego ataku doszło prawdopodobnie dlatego, że chuligani Legii otrzymali pomoc od kibiców innego holenderskiego zespołu ADO Den Haag. "De Telegraaf" dodaje, że wczoraj przed meczem holenderscy pseudokibice chcieli zaatakować fanów Legii w barze w okolicy stadionu. Bójce zapobiegła policja, która zatrzymała jednego kibica Ajaxu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL