Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

O nas

Życie Regionów w nowej odsłonie

Bogusław Chrabota
Fotorzepa

Od prawie trzech lat na łamach „Rzeczpospolitej Życia Regionów" oraz w serwisie rp.pl, tak jak obiecywaliœmy – jesteœmy blisko Państwa, pokazujšc rozwój Polski lokalnej cały czas, wspierajšc rozwój samorzšdu terytorialnego.

Przekazujemy w Państwa ręce nowš odsłonę „Życia Regionów". To Wasz głos, drodzy czytelnicy „Rzeczpospolitej", stał się dla nas drogowskazem i inspiracjš do zmian. Co poniedziałek będziemy przybliżać ludzi, którzy zarzšdzajš gminami, powiatami i województwami, nie zapominajšc o liderach przedsiębiorczoœci w regionach.

Nowe "Życie Regionów" otwieramy "Tematem tygodnia, w którym opisujemy najważniejsze zagadnienia, z którymi borykajš się na co dzień Polacy.

Kolejne strony to "Rozmowa tygodnia", czyli spotkanie z liderami polskiej samorzšdnoœci.

Obiecujemy, że będziemy przybliżać również sylwetki i poglšdy ludzi, których nie widać na co dzień na łamach mediów, ale mocno wpływajš na los naszych miast i regionów.

W sekcji „Prawo dla samorzšdów" będziemy omawiać i komentować projekty ustaw oraz obowišzujšce przepisy i ich konsekwencje.

„Trzecia połowa" to cykl tekstów oraz wywiadów ze znanymi osobami, które opowiadajš nam między innymi o ważnych dla nich miejscach w Polsce.

Ponadto sekcje „Widziane z regionu", „Kalejdoskop kultury" oraz rekomendowane do zobaczenia przez redakcję „Życia Regionów" miejsca i wydarzenia.

W nowej odsłonie "Życia Regionów" nie zabraknie także analiz dotyczšcych kultury, nauki i sportu. W każdym numerze będziemy też opowiadać, jak nowe technologie zmieniajš i wpływajš na życie w miastach.

A wszystko to, aby budować lepszš przyszłoœć dla nas.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie nas Państwo życzliwie, a prezentowane w „Rzeczpospolitej Życiu Regionów" treœci będš dla Was użyteczne oraz inspirujšce.

 

Zespół "Rzeczpospolita Życie Regionów"

Kontakt

Hanna Wawrowska,
Autorka i szef projektu "Rzeczpospolita Życie Regionów"

Irmina Zakrzewska,
Kierownik projektu

Andrzej Krakowiak
Redaktor prowadzšcy

"Rzeczpospolita Życie Regionów” to cykl wydań regionalnych dystrybuowany wraz z ogólnopolskim nakładem „Rzeczpospolitej”. Łšczymy dwie marki: „Życie Regionów” oraz „Rzeczpospolita” – gwarantujšce najwyższš jakoœć materiałów dziennikarskich.

Projekt ma na celu m.in. pokazanie potencjału oraz osišgnięć regionów Polski w dziedzinach inwestycji, biznesu i edukacji. Oprócz kluczowych dla regionów tematów gospodarczych pokazywany jest ich potencjał intelektualny, osišgnięcia władz samorzšdowych, najciekawsze wydarzenia kulturalne, sportowe oraz atrakcje turystyczne.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL