Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Katarzyna Lubnauer: Zmieńmy program 500 plus

Katarzyna Lubnauer
rp.pl
- Chcemy jak najszybciej wprowadzić walutę euro, zreformować program emerytalny, planujemy zamienić program 500 plus na program "aktywna rodzina" - powiedziała w programie RZECZoPOLITYCE Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer wypowiedziała się na temat możliwoœci stworzenia koalicji przez partie opozycyjne oraz o planach politycznych Nowoczesnej. - Dla mnie jest doœć jasne to, że jeżeli nie będziemy traktować poważnie wyzwań w kontekœcie wyborów samorzšdowych, to oddamy całš władzę PiS-owi. Przecież obecnie partia rzšdzšca zagarnęła Trybunał Konstytucyjny, Prokuraturę i media publiczne. Dla nas ważna jest identyfikacja Nowoczesnej, chcemy być ikonš klasy œredniej. Większoœć naszych członków to ludzie aktywni, pracujšcy na uczelniach i w przedsiębiorstwach. W Nowoczesnej sš ludzie, którzy chcš zmieniać Polskę. Reprezentujemy odważny program, nie ukrywamy żadnych rzeczy, chcemy jak najszybciej wprowadzić walutę euro, zreformować program emerytalny, planujemy zamienić program 500 plus na program "aktywna rodzina" – ten pomysł, naszym zdaniem zabezpieczy rodziny i będzie dla nich korzystny – powiedziała.

Pytana o nowš ordynację wyborczš i działania polityczne Nowoczesnej, wyraziła opinie że potrzebna jest koalicja. - Nowa ordynacja będzie reprezentować duże podmioty, to oznacza, że po drugiej stronie politycznej jest potrzebna współpraca, ale bez zlewania się tożsamoœciowego poszczególnych partii. Chcemy współpracy politycznej z różnymi œrodowiskami opozycyjnymi – zaapelowała.

- Będę rekomendować Rafała Trzaskowskiego na prezydenta w Warszawie. Według mnie nie miał nic wspólnego z aferš reprywatyzacyjnš, mimo tego że prowadził jednš kampanię wyborczš dla Hanny Gronkiewicz-Waltz – oceniła.

Jacek Nizinkiewicz zapytał Lubnauer czy Ryszard Petru odejdzie z Nowoczesnej. Szefowa partii odpowiedziała, że ma nadzieję i chce, żeby Petru został w partii. - Były przewodniczšcy powiedział, że nie planuje już wchodzić do zarzšdu, ale ja mam żywš nadzieję, że zostanie w Nowoczesnej – skończyła.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL