Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Petru odpowiada Lubnauer: Jestem wierny ideom

Ryszard Petru
PAP/Paweł Supernak
Jestem wierny ideom stworzonym na kongresie założycielskim Nowoczesnej i oczekuję od wszystkich w partii, że też będš im wierni - tak b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru odniósł się do zarzutu nowej przewodniczšcej Katarzyny Lubnauer, jakoby miałby być nielojalny wobec partii.

Przewodniczšca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer potwierdziła w pištek, że nie wskaże b. szefa partii Ryszarda Petru na wiceprzewodniczšcego ugrupowania, bo wykazał się on nielojalnoœciš. "Z jego ust padło ostatnio tyle słów o mnie i o Nowoczesnej, że nie byłby to dobry pomysł" - stwierdziła.

Petru przyznał w rozmowie z PAP, że nigdy nie rozmawiał z Lubnauer nt. objęcia przez niego funkcji wiceprzewodniczšcego partii. "W moim przekonaniu nie ma w ogóle tematu, bo nigdy nie miałem takich oczekiwań" - mówił.

Odnoszšc się do zarzutu nielojalnoœci wobec partii, Petru przypomniał, że to on jest założycielem Nowoczesnej. "Ja zakładałem Nowoczesnš na warszawskim Torwarze i osoby, które wtedy były na kongresie założycielskim do dzisiaj sš lojalne wobec idei, które były wtedy tworzone. Ja jestem wierny tym ideom i oczekuję od wszystkich, że też będš wierni" - mówił b. szef Nowoczesnej.

Petru w rozmowie z PAP zaprzeczył też informacjom o jego ewentualnym przejœciu do Platformy Obywatelskiej. "To absurdalny scenariusz. Nie po to zakładałem Nowoczesnš w kontrze do Platformy, żeby teraz do niej przechodzić" - stwierdził Petru. Wyraził jednoczeœnie potrzebę budowania zjednoczonej opozycji wspólnie z PO, która - jak mówił - będzie w stanie pokonać w najbliższych wyborach PiS.

Petru, założyciel i b. szef Nowoczesnej przegrał na konwencji 25 listopada wybory na przewodniczšcego swej partii. Na tej funkcji zastšpiła go Lubnauer - wczeœniej szefowa klubu Nowoczesnej. W połowie grudnia Petru został wybrany do 15-osobowego zarzšdu partii.2 stycznia, na pierwszym posiedzeniu nowego zarzšdu Nowoczesnej, przewodniczšca partii ma poinformować, kto obejmie funkcję wiceszefów. Lubnauer nie wykluczyła, że poczštkowo powoła mniejszš liczbę wiceprzewodniczšcych, a póŸniej to grono zostanie powiększone.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL