Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Ryszard Petru o budżecie: Nic się nie zmieniło

PAP, Ryszard Petru
Jeœli chodzi o budżet nic się nie zmieniło - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po ogłoszeniu przerwy w obradach Sejmu. Jak dodał, ustawa, która została zaakceptowana przez Senat, powinna trafić do TK, żeby nie było ryzyka, że za kilka lat ktoœ jš podważy.

Przewodniczšcy Nowoczesnej był pytany o opinię na temat zachowania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który otworzył o godzinie 19 nowe posiedzenie Sejmu, a następnie - po uczczeniu minutš ciszy czterech zmarłych niedawno osób, m.in. byłego polityka postsolidarnoœciowego Longina Komołowskiego - ogłosił przerwę w obradach do czwartku rano. - Sytuacja się nie zmieniła jeœli chodzi o budżet, cały czas można go zakwestionować - odpowiedział Petru.

Pytany przez dziennikarzy o działania Nowoczesnej podczas dalszej częœci 34. posiedzenia Sejmu w czwartek, Petru zapowiedział, że poinformuje o nich po porannym Konwencie Seniorów, bo na razie zbyt trudno przewidzieć, co się wydarzy. Ocenił jednoczeœnie, że PiS będzie chciał dalej rozmawiać, bo "on się bardzo niekomfortowo czuje z budżetem, który nie został uchwalony".

Lider Nowoczesnej podkreœlał, że opozycja dysponuje możliwoœciami natury prawnej. - Trybunał Konstytucyjny, prokuratura, zgłaszanie wniosków formalnych - wyliczał.

Na uwagę dziennikarza, że o budżecie nie ma już dyskusji, bo został uchwalony i czeka na podpis prezydenta, szef Nowoczesnej ocenił, że "dalej jest niezgodny z prawem" i "można go zaskarżyć do TK".

- Andrzej Duda, gdyby był odpowiedzialnym prezydentem, w poczuciu odpowiedzialnoœci za państwo zgłosiłby do TK procedurę uchwalenia budżetu, żeby nie było ryzyka, że za dwa, trzy, cztery, pięć lat ktoœ go podważy - dodał.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL