Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Meysztowicz: Chcę, żeby plan Morawieckiego się powiódł

Jerzy Meysztowicz
rp.pl
Goœć programu #RZECZoPolityce poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz popiera plan rozwoju polskiej gospodarki opracowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ale uważa, że pozostali członkowie PiS uniemożliwiajš mu jego realizację.

Poseł Meysztowicz zapewniał, że relacje polityków Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej sš dobre. - My nie staramy się wycišgać posłów czy radnych z innych ugrupowań – powiedział poseł Nowoczesnej. Dodał jednak, że partia Ryszarda Petru jest otwarta na przyjmowanie doœwiadczonych polityków. - Relacje z PO sš jak najbardziej poprawne. Spotkamy się choćby 7 maja na manifestacji.

Poseł Nowoczesnej mówił, że współpraca z PO jest konieczna, by skutecznie walczyć z obozem władzy. - Wiemy, że ta współpraca jest potrzebna, bo zarówno jedno, jak i drugie ugrupowanie jest nastawione na odsunięcie PiS od władzy – tłumaczył powody takiego nastawienia.

Wysokie poparcie w sondażach to, zdaniem goœcia #RZECZYoPOLITYCE, dobry kapitał na przyszłoœć, a partia chce wyjœć ze swojš politykš poza Sejm. - Chcemy utrzymać poparcie. Będziemy chcieli dobrze się przygotować do wyborów samorzšdowych i do Parlamentu Europejskiego – powiedział Meysztowicz.

Pytany o „œwiatełko w tunelu”, które po jednym ze spotkań liderów opozycji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dostrzegł Petru powiedział, że Prawo i Sprawiedliwoœć skutecznie je gasi. - Œwiatełko było, ale nie oœlepiało, ale PiS zrobił wszystko, żeby ono zgasło – twierdził goœć.

Bez zaprzysiężenia trzech prawidłowo wybranych sędziów TK i opublikowania wyroku TK, kompromisu nie będzie – uważa poseł Meysztowicz. Jego zdaniem trzeba wypracować rozwišzanie tak, by nie trzeba było ingerować w ustawę zasadniczš. - Będziemy szukać rozwišzań obok konstytucji, tak żeby nie trzeba było jej zmieniać – zapewnił Meysztowicz.

Poseł Nowoczesnej powiedział, że popiera „plan Morawieckiego”, ale jego zdaniem PiS z nim nie współpracuje na tyle, żeby mógł go zrealizować. - Chciałbym, żeby plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego się powiódł – mówił poseł Meysztowicz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL