Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Ryszard Petru w Sejmie: Możliwy ład zamiast chaosu

Lider .Nowoczesnej Ryszard Petru
PAP/ Leszek Szymański
Możliwa jest Polska, w której panuje ład i dobrobyt, zamiast lęku i chaosu - ocenił w niedzielę lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że w tym celu trzeba "zatrzymać PiS", co - zaznaczył - wymaga współpracy całej opozycji. Zachęcał też do udziału w demonstracji 12 marca w stolicy.

Petru w niedzielę w Sali Kolumnowej w Sejmie przedstawił działania priorytetowe dla jego formacji w obecnej sytuacji politycznej. Plan, o którym mówił, opierać się ma na trzech punktach: "zatrzymaniu PiS-u", "posprzštaniu po nim" i "budowie nowego ładu, nowej lepszej Polski".

Według Petru do "zatrzymania PiS-u" potrzebna jest współpraca całej opozycji ponad podziałami.

Zdaniem Petru możliwe jest stworzenie państwa należšcego do wszystkich obywateli, którzy będš w nim się czuć dobrze, mimo że majš różne poglšdy. "To państwo z przyjaznymi urzędnikami, ze znacznie mniejszš i sprawniejszš administracjš. Państwo z prostymi i przejrzystymi podatkami, z wolnoœciš gospodarczš i œwiatopoglšdowš. To państwo, które jest obywatelskie, samorzšdowe, nie centralistyczne" - powiedział.

"Potrzebujemy zupełnie innej Polski, gdzie jest ład i porzšdek, a nie chaos i nienawiœć" - dodał.

Nawišzał też do opinii na temat wprowadzonych w grudniu zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, którš ma wydać pod koniec tygodnia Komisja Wenecka. "Sš sygnały, że władza nie będzie chciała się cofnšć w łamaniu konstytucji. W zwišzku z tym wszyscy razem, ponad podziałami, 12 marca powinniœmy się domagać przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce (...) Ten protest musi trwać, bez względu czy będzie to tydzień, miesišc, kwartał czy rok. Musimy działać aż do skutku. Muszš się cofnšć" - przekonywał Petru.

Lider Nowoczesnej zapowiedział, że za dwa tygodnie rozpocznie serię otwartych spotkań z wyborcami. Na poczštek zaplanowane sš w siedmiu największych miastach kraju.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL