Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Warner Brothers chce od Google'a usunięcia 13 mln linków z sieci

Wytwórnia uznała, że filmy na jej własnej stronie na pewno sš pirackie
materiały prasowe
Warner Brothers walczy ze stronami z pirackimi filmami. Na poczštek wytwórnia domaga się od Google’a usunięcia z wyników wyszukiwania... własnej strony.

Żšdanie przekazała w imieniu wytwórni filmowej firma Vobile specjalizujšca się œledzeniu i likwidowaniu stron naruszajšcych prawa autorskie. Google otrzymało żšdanie usunięcia linków kierujšcych do filmu „Batman:The Dark Knight" oraz „Matrix". Tak się składa, że częœć tych linków prowadzi do własnej strony Warner Brothers.

Za pirackie uznane zostały również serwisy udostępniajšce filmy - działajšce najzupełniej legalnie - takie jak Amazon i Sky Cinema. Sprawę, o której informuje sieć BBC, jako pierwsi zauważyli użytkownicy Torrent Freak.

Z dokumentów upublicznionych przez Google wynika, że Vobile zwróciło się o usunięcie łšcznie 13 mln linków. Inna firma zajmujšca się blokowaniem piratów - Entura - uznała zaœ, że jeden z chronionych przez niš filmów znajduje się na serwerach Microsoftu i też zażšdała jego blokowania w wyszukiwarce Google.

- Monitoring piractwa zwykle opiera się na zautomatyzowanych systemach wykrywajšcych i raportujšcych adresy stron internetowych naruszajšcych czyjšœ własnoœć - tłumaczy w BBC Ernesto van der Sar z Torrent Freak. - Dobrym pomysłem byłoby wpisanie legalnych serwerów, takich jak warnerbros.com czy amazon.com na listę „zaufanych". Ale jak widać nikt o tym nie pomyœlał.

—na podst. bbc

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL