Warner Brothers chce od Google'a usunięcia 13 mln linków z sieci

aktualizacja: 06.09.2016, 17:18
Wytwórnia uznała, że filmy na jej własnej stronie na pewno są pirackie
Wytwórnia uznała, że filmy na jej własnej stronie na pewno są pirackie
Foto: materiały prasowe

Warner Brothers walczy ze stronami z pirackimi filmami. Na początek wytwórnia domaga się od Google’a usunięcia z wyników wyszukiwania... własnej strony.

REDAKCJA POLECA

Żądanie przekazała w imieniu wytwórni filmowej firma Vobile specjalizująca się śledzeniu i likwidowaniu stron naruszających prawa autorskie. Google otrzymało żądanie usunięcia linków kierujących do filmu „Batman:The Dark Knight" oraz „Matrix". Tak się składa, że część tych linków prowadzi do własnej strony Warner Brothers.

Za pirackie uznane zostały również serwisy udostępniające filmy - działające najzupełniej legalnie - takie jak Amazon i Sky Cinema. Sprawę, o której informuje sieć BBC, jako pierwsi zauważyli użytkownicy Torrent Freak.

Z dokumentów upublicznionych przez Google wynika, że Vobile zwróciło się o usunięcie łącznie 13 mln linków. Inna firma zajmująca się blokowaniem piratów - Entura - uznała zaś, że jeden z chronionych przez nią filmów znajduje się na serwerach Microsoftu i też zażądała jego blokowania w wyszukiwarce Google.

- Monitoring piractwa zwykle opiera się na zautomatyzowanych systemach wykrywających i raportujących adresy stron internetowych naruszających czyjąś własność - tłumaczy w BBC Ernesto van der Sar z Torrent Freak. - Dobrym pomysłem byłoby wpisanie legalnych serwerów, takich jak warnerbros.com czy amazon.com na listę „zaufanych". Ale jak widać nikt o tym nie pomyślał.

—na podst. bbc

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE