Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Gry komputerowe czy przyjaciele? Nie musisz wybierać

stock.adobe.com
Nastoletni gracze majš tyle samo przyjaciół co ich unikajšcy komputera rówieœnicy. Tak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Uppsali.

W swoich badaniach naukowcy Lina Eklund i Sara Roman badali, w jaki sposób gry cyfrowe wpływajš na kształtowanie przyjaŸni młodych ludzi.

Wyniki pokazujš, że nastolatkowie, którzy spędzajš dużo czasu na graniu, nie majš przez to mniej przyjaciół niż ich rówieœnicy, którzy grajš mało lub wcale, a wspólne zainteresowanie grami wydaje się prowadzić do zawierania nowych przyjaŸni w szkole.

Nastoletni respondenci oceniajš, że zbliżajšc się do dorosłego życia zarzšdzajš czasem poœwięcanym na gry, co pozwala im okreœlić rzeczy dla nich ważne, takie jak przyjaciele, sport czy szkoła.

- Gry sš ważnym elementem dzisiejszej kultury młodzieżowej – mówi  Lina Eklund. – Wydawałoby się dziwne, gdyby nawišzywali kontakty dzięki wspólnym gustom muzycznym,  a nie nawišzywali dzięki grom - dodaje. Badacze nie byli jednak pewni czy gracze nie sš mniej towarzyscy. Okazało się, ze nie sš.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL