Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Facebook przygotował komunikator dla dzieci

Fotorzepa, Marta Bogacz
Facebook pokazał "Messenger Kids" - komunikator przeznaczony dla dzieci poniżej 13 roku życia. Za jego poœrednictwem będš mogły rozmawiać z zatwierdzonymi przez opiekunów osobami. Aplikacja od poniedziałku dostępna jest w Stanach Zjednoczonych.

Dzieci chcšce korzystać z aplikacji nie potrzebujš konta na Facebooku ani numeru telefonu. Wystarczy, że "Messenger Kids" zostanie zainstalowany na ich tablecie bšdŸ smartfonie, a rodzice zatwierdzš kontakty, z jakimi ich podopieczni chcš korespondować.

Według przedstawicieli Facebooka, decyzja o udostępnieniu komunikatora przeznaczonego specjalnie dla najmłodszych użytkowników ma na celu walkę z nadużyciami wobec nieletnich, których doœwiadczajš korzystajšc z innych, konkurencyjnych aplikacji i komunikatorów takich, jak np. Snapchat.

W komunikatorze "Messenger Kids" zastosowano rozwišzania proaktywnych filtrów, które uniemożliwiajš przesyłanie przez dzieci treœci o charakterze seksualnym bšdŸ zawierajšcych przemoc. Aplikacjš będzie opiekować się specjalnie do tego stworzony zespół moderatorów, którzy majš szybko reagować na treœci zgłaszane jako nienadajšce się dla dzieci bšdŸ budzšce podejrzenia.

Firma zapowiedziała, że nie będzie bezpoœrednio monetyzować dziecięcego komunikatora. Konta dla najmłodszych, po trzynastych urodzinach ich właœcicieli, nie będš również przenoszone do pełnej wersji Facebooka. Koncern Marka Zuckerberga poinformował też, że nie zamierza zbierać danych użytkowników aplikacji "Messenger Kids". Jak wskazujš analitycy, udostępnienie przez Facebooka narzędzia do komunikacji przeznaczonego dla dzieci, nastawione jest jednak na stworzenie wczesnej œwiadomoœci marki i wytworzenie długofalowej z niš relacji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL