Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Firefox powie internaucie, które strony były hakowane

mozilla
Twórcy przeglšdarki Mozilla Firefox pracujš nad funkcjonalnoœciš powiadamiajšcš użytkowników o tym, które z odwiedzanych przez nich stron internetowych były hakowane. System ma korzystać z zewnętrznego Ÿródła informacji.

Obecnie kod dla nowej funkcjonalnoœci dostępny jest jedynie w formie rozszerzenia dla przeglšdarki, które można testować w wersjach programu przeznaczonych dla twórców oprogramowania.

Jak mówi jeden z inżynierów pracujšcych przy projekcie Nihanth Subramanya, "system powiadamiania w formie rozszerzenia to prototyp funkcjonalnoœci dla Firefoksa, nad którš obecnie pracujemy. Jej głównym zadaniem będzie powiadamianie użytkowników o tym, że odwiedzajš bšdŸ logujš się do strony, która padła ofiarš hakerów i możliwe jest, że wyciekły z jej systemu dane".

Powiadomienie, jakie będzie w przyszłoœci wyœwietlać się na ekranie przeglšdarki Firefox podczas odwiedzania feralnych stron, będzie miało również funkcję wyszukiwania informacji dotyczšcych tego, czy ich dane zostały skradzione w wyniku cyberataku.

Dane o atakach na różne strony internetowe pochodzić majš ze strony "Have I Been Pwned" (Czy zostałem zhakowany), tworzonej przez australijskiego badacza cyberbezpieczeństwa Troya Hunta.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL