Nowe technologie

12 września Apple pokaże iPhone'a 8 i nowy model Apple Watch

AFP
Firma Apple ujawniła datę wydarzenia, na którym oczekiwane jest ogłoszenie m.in. nowych modeli iPhone’a, Apple Watch, i technologii wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. Konferencja odbędzie się 12 września w Steve Jobs Theater w Cupertino w Kalifornii.

To pierwsze wydarzenie organizowane w centrum poświęconym założycielowi firmy Steve'owi Jobsowi w Apple Park, nowej siedzibie Apple w kalifornijskim Cupertino. Rozpoczęcie konferencji zapowiadane jest na wtorek 12 września na godz. 19:00 czasu polskiego. Konferencja wypada w dziesięć lat od ujawnienia oryginalnego iPhone'a przez Jobsa.

Eksperci przypuszczają, że oprócz Apple Watch 3, Apple TV z rozdzielczością 4K i ulepszonych wersji iPhone 7 zaprezentowany zostanie również nowy model urządzenia nieoficjalnie nazywanego iPhone 8 lub iPhone X. Jeżeli Apple zachowa dotychczasowe terminy, najnowsze produkty powinny trafić do sprzedaży w ok. 10 dni po premierze.

Dużym tematem konferencji Apple mają być również projekty związane z grami i rzeczywistością wirtualną (VR). Wcześniej w tym roku firma zapowiedziała m.in. zestaw narzędzi ARKit na iOS 11 na użytek projektantów aplikacji wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (AR), a także wsparcie popularnych silników gier Unity i Unreal Engine oraz dla gogli VR w systemie macOS. Może to sygnalizować otwarcie firmy na rynek gier.

Eksperci przewidują, że wśród ogłoszeń Apple pojawią się nowe projekty związane z grami i rzeczywistością wirtualną (VR). Już w czerwcu firma zapowiedziała m.in. zestaw narzędzi ARKit na użytek projektantów aplikacji na iOS wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (AR), a także wsparcie popularnych silników gier Unity i Unreal Engine oraz dla gogli VR w systemie macOS. Może to sygnalizować otwarcie firmy na rynek gier.

Według ostatnich prognoz Apple spodziewa się uzyskać ok. 49-52 mld dolarów przychodu ze sprzedaży smartfonów w kwartale rozpoczynającym się we wrześniu.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL