Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

12 września Apple pokaże iPhone'a 8 i nowy model Apple Watch

AFP
Firma Apple ujawniła datę wydarzenia, na którym oczekiwane jest ogłoszenie m.in. nowych modeli iPhone’a, Apple Watch, i technologii wykorzystujšcych rzeczywistoœć rozszerzonš. Konferencja odbędzie się 12 wrzeœnia w Steve Jobs Theater w Cupertino w Kalifornii.

To pierwsze wydarzenie organizowane w centrum poœwięconym założycielowi firmy Steve'owi Jobsowi w Apple Park, nowej siedzibie Apple w kalifornijskim Cupertino. Rozpoczęcie konferencji zapowiadane jest na wtorek 12 wrzeœnia na godz. 19:00 czasu polskiego. Konferencja wypada w dziesięć lat od ujawnienia oryginalnego iPhone'a przez Jobsa.

Eksperci przypuszczajš, że oprócz Apple Watch 3, Apple TV z rozdzielczoœciš 4K i ulepszonych wersji iPhone 7 zaprezentowany zostanie również nowy model urzšdzenia nieoficjalnie nazywanego iPhone 8 lub iPhone X. Jeżeli Apple zachowa dotychczasowe terminy, najnowsze produkty powinny trafić do sprzedaży w ok. 10 dni po premierze.

Dużym tematem konferencji Apple majš być również projekty zwišzane z grami i rzeczywistoœciš wirtualnš (VR). Wczeœniej w tym roku firma zapowiedziała m.in. zestaw narzędzi ARKit na iOS 11 na użytek projektantów aplikacji wykorzystujšcych rzeczywistoœć rozszerzonš (AR), a także wsparcie popularnych silników gier Unity i Unreal Engine oraz dla gogli VR w systemie macOS. Może to sygnalizować otwarcie firmy na rynek gier.

Eksperci przewidujš, że wœród ogłoszeń Apple pojawiš się nowe projekty zwišzane z grami i rzeczywistoœciš wirtualnš (VR). Już w czerwcu firma zapowiedziała m.in. zestaw narzędzi ARKit na użytek projektantów aplikacji na iOS wykorzystujšcych rzeczywistoœć rozszerzonš (AR), a także wsparcie popularnych silników gier Unity i Unreal Engine oraz dla gogli VR w systemie macOS. Może to sygnalizować otwarcie firmy na rynek gier.

Według ostatnich prognoz Apple spodziewa się uzyskać ok. 49-52 mld dolarów przychodu ze sprzedaży smartfonów w kwartale rozpoczynajšcym się we wrzeœniu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL