Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

Komisja weryfikacyjna oddaliła wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. uchylenia grzywien

PAP/ Jakub Kamiński
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji oddaliła w pištek wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz o uchylenie 12 tys. zł grzywien za jej niestawiennictwa na rozprawach - poinformowano w komunikacie komisji. Sprawš grzywien zajmie się sšd administracyjny.

Jak poinformowano, komisja nie przychyliła się do wniosków i zażaleń prezydent Warszawy zwišzanych z nakładanymi na niš grzywnami w czterech postępowaniach prowadzonych przez komisję.

Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiennictwa przed komisjš jako strona postępowań, argumentujšc, że komisja jest niekonstytucyjna. Nie przychodzi na jej rozprawy - za każde niestawiennictwo dostaje po 3 tys. grzywny.

Prezydent stolicy odwołuje się w tych sprawach do Wojewódzkiego Sšdu Administracyjnego w Warszawie. Złożyła też wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Jak uzasadniała, w Polsce sš obecnie dwa organy do spraw reprywatyzacyjnych - komisja oraz prezydent miasta i w zwišzku z tym nie ma możliwoœci, by prezydent był stronš w komisji.

W œrodę Gronkiewicz-Waltz po raz pišty ukarano 3 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisjš, która tego dnia badała sprawę nieruchomoœci przy ul. Poznańskiej 14.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL