Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nauczyciele

Morawiecki: sš środki na podwyżki dla służb mundurowych i nauczycieli

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Będš podwyżki dla służb mundurowych i nauczycieli, a œrodki na ten cel sš zabezpieczone - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że w przypadku policji i innych służb mundurowych, straży granicznej, straży pożarnej czy innych służb mundurowych podlegajšcych resortowi spraw wewnętrznych, podwyżki sš częœciš czteroletniego programu modernizacji służb mundurowych, który został przyjęty rok temu.

"W tym roku zwiększamy wydatki zarówno na sprzęt, jak również na wynagrodzenia służb mundurowych. Zresztš, kolejne zmiany wynagrodzeń sš przewidziane w roku 2019" - mówił Morawiecki.

Dodał, że jest po uzgodnieniach z minister edukacji Annš Zalewskš w sprawie trzykrotnych podwyżek dla nauczycieli w roku 2018 2019 i 2020. "Œrodki na ten cel sš oczywiœcie zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie" - powiedział Morawiecki.

Podkreœlił, że podwyżki te sš możliwe dzięki sukcesom, które "Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa odnoszš na polu uszczelnienia nie tylko podatku VAT, ale również akcyzy, podatku CIT, podatku od korporacji".

"To przyniesie nam ponad 20 mld zł dodatkowych dochodów podatkowych już w tym roku" - powiedział Morawiecki.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL