Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nauczyciele

ZNP: jest praca dla zwalnianych nauczycieli

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Według Zwišzku Nauczycielstwa Polskiego w wyniku reformy edukacji nawet 37 tysięcy nauczycieli może stracić pracę.

Jednak wszyscy mogš znaleŸć intratne zajęcie. Propozycję złożył im właœnie twórca nowego portalu internetowego. "Nauczyciele, olejcie ten system! Złapcie byka za rogi i uczcie przez internet" - namawia Mateusz Zaród, założyciel portalu Pokazon, umożliwiajšcego nadawanie płatnych lekcji przez kamerki internetowe.

Wiadomo, że wœród wszystkich zwolnionych nauczycieli wielu jest takich, którzy nie wyobrażajš sobie zawodowego życia poza murami szkoły. Wielu jednak wcišż szuka swojego miejsca. Obecna sytuacja może okazać się idealnym momentem do podjęcia ważnych kroków zawodowych. Tym bardziej, że korzyœci wynikajšce z przeniesienia swoich lekcji do sieci, nie sš wyłšcznie materialne. "Chociaż nie oferujemy trzynastki czy wczasów pod gruszš, to czas pracy każdy nauczyciel wybierze sobie sam. Bycia własnym dyrektorem, czy nawet dobór uczniów wedle uznania, nie oferuje nauczycielom żadna szkoła" - zachęca Mateusz Zaród.

Nie jest tajemnicš, że nauczycieli zarabiajšcych więcej niż 3 tys. zł jest zdecydowana mniejszoœć. Zazwyczaj dostajš oni na rękę niewiele ponad 2 tys. zł. "Jestem przekonany, że najlepsi będš zarabiać na lekcjach online minimum trzy razy tyle. Oczywiœcie przy znacznie przyjemniejszej formie pracy" - twierdzi założyciel portalu Pokazon. Liczby potwierdzajš dochody uzyskiwane przez zawodowych korepetytorów, którzy poœwięcajš się wyłšcznie prywatnym lekcjom. "Nie przypominam sobie miesišca bym zarobił mniej niż 3 tys. Pod koniec roku szkolnego i przed maturami dochody sš jeszcze wyższe" - zdradza trzydziestosiedmioletni Piotr z Wrocławia, który od szeœciu lat udziela korepetycji z matematyki. Lekcje internetowe dajš jeszcze większe możliwoœci. "W realnym œwiecie korepetytor jest w stanie przeprowadzić lekcje dla około pięciu - szeœciu uczniów dziennie. W internecie może mieć ich tylu ilu będzie się chciało u niego uczyć. Oferujemy lekcje jeden na jeden, jeden na wybranš iloœć oglšdajšcych lub jeden na wszyscy użytkownicy, bez ograniczeń. Nauczyciel sam ustala stawki za lekcje a zarobione pienišdze może wypłacać kiedy tylko zechce" - mówi Mateusz Zaród i dodaje z przekšsem, że wielu zwolnionych nauczycieli podziękuje jeszcze obecnej władzy za wprowadzonš reformę.

Obecnie na stronie portalu Pokazon trwa rejestracja użytkowników. Od wrzeœnia nauczyciele będš mogli już zarabiać w sieci.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL