Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Muzyka

U2 zarabia najwięcej na swoich koncertach

AFP
Irlandzki zespół rockowy U2 uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu grup muzycznych i solistów, których œwiatowe trasy koncertowe przyniosły największy dochód. Grupa, w której skład wchodzš: Bono, Edge, Adam Clayton i Larry Mullen zarobiła 316 mln dolarów.

U2 dał cały szereg koncertów na œwiecie w ramach jubileuszu 30 lat od założenia zespołu.

Na drugim miejscu znalazła się grupa Guns N' Roses, która zarobiła 292,5 mln dolarów według rankingu specjalistycznego magazynu "Pollstar", a na trzecim - brytyjski zespół Coldplay (238 mln dolarów).

Wœród finalistów dominujš biali mężczyŸni - zauważa agencja Reutera. Jedynym wyjštkiem w pierwszej dziesištce jest wywodzšcy się z Portoryko i Filipin Bruno Mars, który zarobił łšcznie 200 mln dolarów. Najmłodszym piosenkarzem uwzględnionym w rankingu jest 21-letni Ed Sheeran (124,1 mln dolarów), który znalazł się wœród dziesięciu najlepiej opłacanych bohaterów œwiatowych tras koncertowych.

Żadna z wokalistek nie weszła do tej dziesištki. Celine Dion zajęła miejsce 11. ze 101,2 mln dolarów dochodu, a Lady Gaga ze swoim tournee lansujšcym płytę "Joanna" znalazła się dopiero na 15. miejscu (85,7 mln dolarów).

Jak podkreœla agencja Reutera, ranking magazynu "Pollstar" bierze pod uwagę wyłšcznie dochody ze sprzedaży biletów na koncerty i nie obejmuje dochodów z działalnoœci marketingowej i sprzedaży np. gadżetów, co częœciowo może zmienić wyniki zestawienia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL