Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Carlos Tavares kolejnym szefem ACEA

Bloomberg
Rada dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) wybrała Carlosa Tavaresa, prezesa zarzšdu grupy PSA, na stanowisko prezesa w 2018 r.

- Priorytety na 2018 r. dotyczš  wyznaczenia ambitnej, ale realistycznej œcieżki redukcji emisji CO2, dalszej poprawy wyników w zakresie bezpieczeństwa, a także ochrony i poprawy konkurencyjnoœci europejskiego przemysłu samochodowego  - stwierdził Tavares.

Portugalczyk z francuskim paszportem obejmie przewodnictwo po szefie Daimlera, Dieterze Zetsche, który kierował ACEA przez dwie kolejne kadencje w 2016 i 2017 r. Prezes jest wybierany na rocznš kadencję, z możliwoœciš jednokrotnej reelekcji, przez prezesów lub szefów rad nadzorczych firm członkowskich.

Carlos Tavares jest absolwentem Ecole Centrale de Paris. W latach 1981-2004  zajmował różne stanowiska w grupie Renault, przed dołšczeniem do Nissana, gdzie był wiceprezesem, przewodniczšcym komitetu ds. Ameryk i prezesem Nissana Ameryka Płn. od  2009 r. W 2011 r. został dyrektorem operacyjnym grupy Renault, a w marcu 2014  prezesem zarzšdu grupy PSA.

ACEA zrzesza 14 europejskich producentów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów: grupę BMW, DAF Trucks, Daimler, Fiat Chrysler Automobiles, Ford Europe, grupę PSA, Hyundai Motor Europe, Iveco, Jaguar Land Rover, grupę Renault, Toyota Motor Europa, grupę Volkswagen, Volvo Cars i grupę Volvo.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL