Atrakcyjne stawki dla nowych klientów banku

aktualizacja: 15.06.2017, 17:04

Nawet 4 proc. w skali roku można zarobić na lokacie trzymiesięcznej w dwóch bankach.

REDAKCJA POLECA

Pierwszy z nich, Nest Bank, stawia jednak dwa warunki. Jego Nest Lokata Witaj jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów tego banku. Jednocześnie wymagane jest założenie Nest Konta. Lokatę można otworzyć w ciągu 30 dni od uruchomienia konta osobistego. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł.

Z kolei w ofercie Plus Banku znajduje się lokata progresywna. Jej oprocentowanie w każdym miesiącu jest inne. W pierwszym wynosi 3 proc., w drugim 4 proc., a w trzecim 5 proc. Średnia stawka to 4 proc. Pieniądze można wycofać przed terminem; wtedy obowiązuje oprocentowanie właściwe dla danego okresu. Minimalną kwotę lokaty ustalono na 1 tys. zł, maksymalną na 10 tys. zł. Jeden klient może założyć tylko jeden taki depozyt.

W Idea Banku na lokacie trzymiesięcznej można zarobić (brutto) 3,5 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci tego banku. Zdeponować można od 1 tys. do 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jedną taką lokatę. Powinien ją założyć online. Również 3,5 proc. proponuje w mBank (kwota lokaty od 500 zł do 10 tys. zł).

Średnia stawka dla najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,6 proc. w skali roku, natomiast przeciętna stawka rynkowa to tylko 1,3 proc. ©?

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE