Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Moje pienišdze

Wpłaty gotówki Blikiem wprost na konto bankowe. Na czym to polega?

123RF
Wpłata gotówki na konto bankowe za pomocš aplikacji mobilnej? To możliwe. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie Blika – usługę gwarantujšcš bezpłatne i bezpieczne płatnoœci oraz wypłaty i wpłaty gotówki telefonem.

Sam Blik dostępny jest dla posiadaczy urzšdzeń z wgranš aplikacjš mobilnš: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Œlšskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse lub Raiffeisen Polbank. 

Aby z niego korzystać, należy pobrać ze strony banku lub Google Play aplikację mobilnš banku, w którym prowadzi się konto osobiste i zainstalować jš na smartfonie z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone. Do korzystania z tej aplikacji niezbędne jest połšczenie z internetem (włšczony transfer danych lub wi-fi).

Usługa deponowania pieniędzy poprzez ich wpłatę na konto we wpłatomatach dostępna jest na razie wyłšcznie dla użytkowników systemu mobilnego banków: ING, PKO BP Millennium. Ten pierwszy pozwala wpłacać pienišdze w urzšdzeniach należšcych nie tylko jego sieci, ale także maszyn należšcych do Planet Cash. Już w czerwcu z usługi korzystać będš mogli również klienci Alior Banku.

Aby dokonać wpłaty we wpłatomacie, należy wybrać opcję wpłaty Blik i wprowadzić 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji mobilnej na klawiaturze wpłatomatu. Następnie potwierdzić operację wpisujšc kod PIN w aplikacji mobilnej. Na koniec wystarczy włożyć banknoty do wpłatomatu i potwierdŸ ich iloœć oraz wpłacanš kwotę.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL