Moje pieniądze

Wpłaty gotówki Blikiem wprost na konto bankowe. Na czym to polega?

123RF
Wpłata gotówki na konto bankowe za pomocą aplikacji mobilnej? To możliwe. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie Blika – usługę gwarantującą bezpłatne i bezpieczne płatności oraz wypłaty i wpłaty gotówki telefonem.

Sam Blik dostępny jest dla posiadaczy urządzeń z wgraną aplikacją mobilną: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse lub Raiffeisen Polbank. 

Aby z niego korzystać, należy pobrać ze strony banku lub Google Play aplikację mobilną banku, w którym prowadzi się konto osobiste i zainstalować ją na smartfonie z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone. Do korzystania z tej aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem (włączony transfer danych lub wi-fi).

Usługa deponowania pieniędzy poprzez ich wpłatę na konto we wpłatomatach dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników systemu mobilnego banków: ING, PKO BP Millennium. Ten pierwszy pozwala wpłacać pieniądze w urządzeniach należących nie tylko jego sieci, ale także maszyn należących do Planet Cash. Już w czerwcu z usługi korzystać będą mogli również klienci Alior Banku.

Aby dokonać wpłaty we wpłatomacie, należy wybrać opcję wpłaty Blik i wprowadzić 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji mobilnej na klawiaturze wpłatomatu. Następnie potwierdzić operację wpisując kod PIN w aplikacji mobilnej. Na koniec wystarczy włożyć banknoty do wpłatomatu i potwierdź ich ilość oraz wpłacaną kwotę.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL