Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

Bel Air: Najdroższy dom w USA na sprzedaż

materiały
Najdroższy dom w Stanach Zjednoczonych trafił na rynek. Cena wywoławcza to 350 mln dolarów czyli ponad 1,2 mld złotych.

Posiadłoœć Chartwell znajduje się w Bel Air w Kalifornii i do niedawna należała do byłego prezesa koncernu medialnego Univision - Jerryego Perenchio, który zmarł w marcu tego roku w wieku 86 lat.

Posiadłoœć jest naprawdę imponujšca. Ma powierzchnię ponad 40 tys. metrów kwadratowych, a główny dom o powierzchni ponad 2,3 tys. metrów kwadratowych ma aż 40 pokoi, sale balowš, ogromna piwnicę win a z salonu można zjechać specjalnymi windami do systemu podziemnych tuneli znajdujšcych się pod posiadłoœciš.

Posiadłoœć powstała na zamówienie znanego amerykańskiego architekta Sumnera Spauldinga i jego żony w 1930 roku. Zbudowanš jš w stylu francuskich, neoklasycystycznych pałaców. Jednak Spauldingowie nigdy tam nie zamieszkali i dom stał pusty do lat 40. W latach 60 kręcono tam popularny serial The Beverly Hillbillies - jeden z najpopularniejszych seriali w historii amerykańskiej telewizji. Był siedmiokrotnie nagradzany nagrodš Emmy. Potem dom był własnoœciš znanego biznesmena i hotelarza Arnolda Kirkeby, zanim Perenchio kupił go w 1986 roku.

Wokół domu jest bardzo zadbany ogród w stylu angielskim z fontannami i z basenem o wymiarach olimpijskich i domkiem kšpielowym, kortem tenisowym i zabudowaniami gospodarczymi, w tym z gigantycznym, podziemnym garażem na 40 samochodów oraz dużym domem dla goœci. Z ogrodu rozcišga się przepiękny widok na Pacyfik.

Cała posiadłoœć składa się w zasadzie z pięciu oddzielnych - w tym z byłej posiadłoœci Nancy i Ronalda Reaganów, którš Perenchio kupił w 2016 roku za 15 mln dolarów.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL