Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

„Mieszkania dla młodych” na 2017 rok: Już po dopłatach

Materiały Inwestora
Kończy się wyœcig z czasem. Do wzięcia w ramach „Mieszkania dla młodych” na 2017 rok zostało zaledwie 25 milionów złotych.

Od 2 stycznia do dziœ do BGK trafiło 12,7 tys. wniosków opiewajšcych na 357,7 mln zł (z ponad 382 mln zł przewidzianych na dopłaty do kredytów na 2017 r.). To najœwieższe dane Banku Gospodarstwa Krajowego z czwartkowego popołudnia, dotyczšce "Mieszkania dla Młodych".

Wyœcig o pienišdze na dopłaty za 2017 r. trwa od poczštku stycznia. O uzyskaniu kilkudziesięciu, a nawet ponad 100 tys. zł, decyduje bowiem kolejnoœć składania wniosków.

Bogusław Białowšs, zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego, powiedział, że sytuacja, gdy w cišgu kilkunastu dni kończš się œrodki na dopłaty, jest bez precedensu w trzyletniej historii programu „Mieszkanie dla młodych".

- Większoœć osób, które planowały kupno nieruchomoœci korzystajšc z limitu na 2017 rok, szykowała się do transakcji już pod koniec 2016 r. Dlatego w pierwszych dniach stycznia były w pełni gotowe do składania wniosków. To przełożyło się na ponadprzeciętnš aktywnoœć banków przekazujšcych do BGK wnioski klientów o przyznanie dopłat – tłumaczy Bogusław Białowšs.

W BGK i bankach udzielajšcych kredytów z dopłatami państwa panuje goršczka. Została jeszcze częœć pieniędzy na 2018 rok.

- ile można było „zarobić" na kredycie w „MdM" – czytaj w poniedziałkowych „Nieruchomoœciach"

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL