Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

#RZECZoBIZNESIE: Jarosław Skoczeń: Szkoda, że MdM się kończy

tv.rp.pl
Pomijajšc sprawę wielkoœci dofinansowania, była to realna pomoc dla młodych ludzi – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, członek zarzšdu Emmerson, goœć programu Michała Niewiadomskiego.

Goœć przyznał, że jest bardzo dużo chętnych na dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu MdM.

- Zostało jeszcze kilkadziesišt milionów zł, co da ok. 2500 zadowolonych klientów, którzy będš mogli skorzystać z tego programu. Jest to bardzo mało. Szkoda, że ten program nie zostanie przedłużony - mówił Skoczeń.

- Pomijajšc sprawę wielkoœci dofinansowania, to była to realna pomoc dla młodych ludzi – dodał.

MdM pobudził deweloperkę

Goœć zaznaczył, że na poczštku 2017 r. zostało wydanych ponad 17 tys. pozwoleń na budowę.

- To œwiadczy o tym jak rozkręcił się rynek. Gdyby było więcej planów zagospodarowania przestrzennego te liczby mogłyby być większe – ocenił.

Skoczeń przypomniał, że do 2008 r. hossa polegała na tym, iż ceny były œrubowane coraz wyżej.

- Teraz hossa jest raczej iloœciowa. Dużo więcej się buduje i dużo więcej sprzedaje, ale cena jest stabilna i realna. Jeżeli sš wyższe ceny w danych dzielnicach, to tylko dlatego, że jest wyższy standard tych budynków, albo sš lepiej usytuowane, albo mieszkania sš wyższe – tłumaczył.

Goœć zaznaczył, że inwestorów kupujšcych 1-2 mieszkania, które teraz będš wynajmowali, a następnie przeznaczš dla swoich dzieci jest bardzo dużo.

- Coraz więcej jest też inwestorów, którzy kupujš dużo mieszkań (10-30). Ostatnio obserwowałem zakup całego budynku, 80 mieszkań. Inwestor podzielił to na piętra, sprzedał inwestorom, którzy z nim współpracujš, a następnie zarzšdza pod krótkoterminowy wynajem - tłumaczył Skoczeń.

Podkreœlił, że rynek wynajmu krótkoterminowego bardzo się rozszerza.

- Można o wiele taniej wynajšć mieszkanie w centrum niż pokój w hotelu – mówił.

Goœć zaznaczył, że Mieszkanie+ nie będzie miało żadnego wpływu na ceny mieszkań.

- Nawet jeżeli wybuduje się ich w skali roku 10 tys., to jest to kropla w morzu potrzeb. Tych mieszkań nadal potrzeba kilka milionów – podsumował.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL