Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Czabański: poproszę TVP o wyjaśnienia ws. programu "Warto rozmawiać" o hodowli norek

Krzysztof Czabański
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że poprosi prezesa TVP o wyjaœnienia w zwišzku z programem "Warto rozmawiać" o nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierzšt. Ocenił, że program został "zmanipulowany przez prowadzšcego na rzecz lobbystów hodowców norek".

W czwartkowym programie "Warto rozmawiać" w TVP 1 uczestniczyli m.in. przedstawiciele branży futrzarskiej, obrońcy zwierzšt, politycy i publicyœci.

PóŸnym wieczorem, po emisji programu Czabański napisał na Twitterze: "Otóż, tak rozmawiać nie warto. Program zmanipulowany przez prowadzšcego na rzecz lobbystów hodowców norek. To widać, to czuć". Dodał, że poprosi prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaœnienia. "Tak nie może wyglšdać debata publiczna" - podkreœlił.

Jak podała IAR, w wypowiedzi dla Polskiego Radia Czabański ocenił, że w jego opinii tak zmanipulowany program nie powinien mieć miejsca w mediach publicznych. "Ten program był moim zdaniem skandaliczny, dlatego że prowadzšcy program z powodów bliżej mi nieznanych postanowił prowadzić go na rzecz hodowców norek. To jest pseudodebata" - powiedział Czabański. Dodał, że czuje się zawiedziony sposobem prowadzenia programu przez Jana Pospieszalskiego.

Pospieszalski, proszony przez PAP o odniesienie się do tych zarzutów, powiedział, że nie zapoznał się jeszcze ze stanowiskiem prezesa Rady Mediów Narodowych.

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierzšt został złożony w Sejmie 6 listopada przez posłów Prawa i Sprawiedliwoœci. Zakłada on m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierzšt w celu pozyskiwania futer, zakaz wykorzystywania zwierzšt w cyrkach, rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny.

Te same założenia, co projekt PiS, zawiera zgłoszona kilka dni póŸniej, nowelizacja ustawy przygotowana przez posłów PO i Nowoczesnej.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL