Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Media

Czabański: poproszę TVP o wyjaśnienia ws. programu "Warto rozmawiać" o hodowli norek

Krzysztof Czabański
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że poprosi prezesa TVP o wyjaśnienia w związku z programem "Warto rozmawiać" o nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Ocenił, że program został "zmanipulowany przez prowadzącego na rzecz lobbystów hodowców norek".

W czwartkowym programie "Warto rozmawiać" w TVP 1 uczestniczyli m.in. przedstawiciele branży futrzarskiej, obrońcy zwierząt, politycy i publicyści.

Późnym wieczorem, po emisji programu Czabański napisał na Twitterze: "Otóż, tak rozmawiać nie warto. Program zmanipulowany przez prowadzącego na rzecz lobbystów hodowców norek. To widać, to czuć". Dodał, że poprosi prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaśnienia. "Tak nie może wyglądać debata publiczna" - podkreślił.

Jak podała IAR, w wypowiedzi dla Polskiego Radia Czabański ocenił, że w jego opinii tak zmanipulowany program nie powinien mieć miejsca w mediach publicznych. "Ten program był moim zdaniem skandaliczny, dlatego że prowadzący program z powodów bliżej mi nieznanych postanowił prowadzić go na rzecz hodowców norek. To jest pseudodebata" - powiedział Czabański. Dodał, że czuje się zawiedziony sposobem prowadzenia programu przez Jana Pospieszalskiego.

Pospieszalski, proszony przez PAP o odniesienie się do tych zarzutów, powiedział, że nie zapoznał się jeszcze ze stanowiskiem prezesa Rady Mediów Narodowych.

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt został złożony w Sejmie 6 listopada przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt w celu pozyskiwania futer, zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny.

Te same założenia, co projekt PiS, zawiera zgłoszona kilka dni później, nowelizacja ustawy przygotowana przez posłów PO i Nowoczesnej.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL