Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Sylwester z TVP odbędzie się w Zakopanem. Podpisano umowę

Anna Karpiel-Semberecka/UMZ
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali w czwartek umowę dotyczšcš organizacji Sylwestra 2017/18. Koncert z zimowej stolicy Polski będzie transmitować TVP2, podobnie jak w ubiegłym roku.

Sylwestrowa zabawa zostanie zorganizowana na Równi Krupowej. Koncert ma rozpoczšć się 31 grudnia o godz. 19.00 i potrwa do 2-giej w nocy. 

„Podpisaliœmy umowę z TVP na podobnych warunkach, co w ubiegłym roku. Oznacza to, że na organizację Sylwestra miasto wyda 1 mln zł, a resztę budżetu organizacji zabawy pokryje TVP. Na razie nie jest znana lista artystów, ale chcemy na pewno, aby na estradzie zaistniał nasz region z góralskim akcentem” – powiedział PAP burmistrz Zakopanego. 

W komunikacie przesłanym PAP prezes TVP Jacek Kurski powiedział, że Zakopane sprawdziło się w ubiegłym roku organizujšc „najwspanialszego Sylwestera od wielu lat w Polsce”. 

„Jeżeli setki tysięcy Polaków przyjeżdżajš tu witać Nowy Rok, to jest to narodowe miejsce do odbycia Sylwestra. Fantastyczne gwiazdy, fantastyczna publicznoœć. W tym roku powtórzymy ten sukces. Wchodzimy w bardzo ważny rok, w stulecie polskiej niepodległoœci, więc chciałbym, byœmy weszli w 2018 rok z przytupem” – powiedział Kurski.

Ubiegłoroczny koncert sylwestrowy zgromadził na Równi Krupowej ponad 60 tys. osób, a wspólny występ Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka obejrzało 5 mln widzów.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL