Polski grafen trafił do sprzedaży. Gospodarkę czeka rewolucja?

aktualizacja: 09.01.2017, 06:44
Foto: By AlexanderAlUS (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Firma Nano Carbon wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu o rozmiarach 50 x 50 cm. Wielkopowierzchniowy grafen wyprodukowano w warszawskim Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych. To na razie półprodukt, ale jego komercyjne zastosowanie może oznaczać rewolucję w polskiej gospodarce - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

REDAKCJA POLECA
13.12.2016
Grafen w szufladzie. Gospodarka nie jest gotowa na innowacje
13.12.2016
Grafen z Bielska w styropianie
30.11.2016
Innowacje to szansa na trwały wzrost
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Dotychczas wytwarzano mniejsze arkusze 3 x 30 cm. Dzięki naukowcom z ITME, którzy zdobyli doświadczenie w międzynarodowych projektach badawczych, obecnie możliwa jest produkcja grafenu wielkopowierzchniowego.

Grafen może mieć bardzo bogate zastosowanie, m.in. w elektronice, motoryzacji, przemyśle zbrojeniowym, a także w medycynie i ochronie środowiska.

Grafen można wykorzystać do produkcji paneli słonecznych, a także wysokowydajnych akumulatorów służących do magazynowania energii.

To niezwykle ważne w kontekście rządowych planów związanych z rozwojem elektromobilności - podkreśla "Gazeta Polska Codziennie".

POLECAMY

KOMENTARZE