Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Polski grafen trafił do sprzedaży. Gospodarkę czeka rewolucja?

By AlexanderAlUS (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons
Firma Nano Carbon wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu o rozmiarach 50 x 50 cm. Wielkopowierzchniowy grafen wyprodukowano w warszawskim Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych. To na razie półprodukt, ale jego komercyjne zastosowanie może oznaczać rewolucję w polskiej gospodarce - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Dotychczas wytwarzano mniejsze arkusze 3 x 30 cm. Dzięki naukowcom z ITME, którzy zdobyli doœwiadczenie w międzynarodowych projektach badawczych, obecnie możliwa jest produkcja grafenu wielkopowierzchniowego.

Grafen może mieć bardzo bogate zastosowanie, m.in. w elektronice, motoryzacji, przemyœle zbrojeniowym, a także w medycynie i ochronie œrodowiska.

Grafen można wykorzystać do produkcji paneli słonecznych, a także wysokowydajnych akumulatorów służšcych do magazynowania energii.

To niezwykle ważne w kontekœcie rzšdowych planów zwišzanych z rozwojem elektromobilnoœci - podkreœla "Gazeta Polska Codziennie".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL