BOR otrzymał ostrzeżenie o zamachu na prezydenta Dudę

aktualizacja: 28.03.2016, 23:32
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Jak informuje tabloid "Fakt", polskie władze otrzymały sygnał, że na prezydenta Dudę przygotowywany jest zamach. Według gazety, BOR miało się tym zgłoszeniem zająć dopiero po wypadku prezydenckiej limuzyny.

REDAKCJA POLECA

Jak informuje RMF FM, powołując się na najnowszy numer "Faktu", ostrzeżenie o szykowanym zamachu dotarło do kancelarii Prezydenta 2 marca. Mówiący z niemieckim akcentem mężczyzna miał poinformować w rozmowie telefonicznej, że "pewna grupa ludzi" przygotowuje zamach na głowę państwa.

Biuro Ochrony Rządu potwierdziło, że taka informacja do BOR wpłynęła, ale twierdzi, że stało się to 4 marca, czyli w dniu wypadku prezydenckiej limuzyny. "Podjęto kroki i działania profilaktyczne" - brzmi komunikat BOR.

Jak podkreśla "Fakt", BOR utrzymuje, że przekazał sprawę do ABW przed 6 marca, ale Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informacją o planowanym zamachu zajęła się dopiero 8 marca. 

Artykuł na temat rzekomego przygotowywania zamachu na Andrzeja Dudę w najnowszym numerze "Faktu". 

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE