MEDIA

Zwolnieni z TVP Info wydali oświadczenie

aktualizacja: 18.03.2016, 09:55
Siedziba TVP
Siedziba TVP
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Zwolnieni z TVP dziennikarze wydali oświadczenie. Nie zgadzają się z zarzutami przedstawionymi przez dyrekcję TAI

REDAKCJA POLECA

Szefostwo TAI w trybie natychmiastowym zwolniło wydawców Izabelę Leśkiewicz i Magdalenę Siemiątkowską, które w sobotę chciały obszernie relacjonować demonstrację KOD-u.

Pracę straciła też Małgorzata Serafin. O zwolnieniu wydawców kierownictwo TAI poinformowało zespół na porannym kolegium. Czytaj więcej

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis tłumaczy, że decyzja o zwolnieniu została podjęta ze względu na to, że kobiety wbrew decyzjom kierownictwa TVP „chciały pokazać na żywo w telewizji informacyjnej start kilkudziesięciotysięcznego marszu Komitetu Obrony Demokracji oraz przemówienia uczestniczących w tym marszu liderów opozycji”.

Zwolnieni dziennikarze nie zgadzają z zarzutami. W wydanym oświadczeniu przestawiają swoje stanowisko.

"12 marca na kolegium redakcyjnym Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska zostały poinformowane  przez szefa newsroomu, że TVP INFO nie pokaże  na żywo przemówień podczas marszu. Wydano również polecenie, aby nie pokazywać na żywo momentu, kiedy marsz rusza sprzed Trybunału Konstytucyjnego.

Według szefa newsroomu takie ustalenia zapadły poprzedniego dnia późnym wieczorem na spotkaniu kierownictwa TAI z prezesem TVP S.A." - czytamy w oświadczeniu.

Wydawcy TVP Info mieli na żywo transmitować konferencję Episkopatu Polski na temat Światowych Dni Młodzieży. Informacja na temat marszu miała nie być relacjonowana na żywo.

"Wydawcy dostali również polecenie, aby zlecić dziennikarzom realizację dwóch materiałów, o tym jak  „KOD-owcy hejtują zwykłych ludzi” oraz o tym jak za rządów Platformy Obywatelskiej w czasie manifestacji strzelano do ludzi z broni gładkolufowej." - czytamy dalej.

KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE