eKiosk liderem na rynku cyfrowych wydań gazet

aktualizacja: 17.07.2017, 06:09
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Kolporter i Ruch odpowiadają za coraz większą część rynku dystrybucji prasy w Polsce. Na rynku e-wydań największym pośrednikiem jest eKiosk.

Łączny udział firm Kolporter i Ruch w rynku dystrybucji prasy wynosi już prawie 82 proc. – wynika z najnowszego zestawienia Izby Wydawców Prasy (IWP), tradycyjnie wyliczanego w oparciu o wielkość nakładów tytułów prasowych rozwiezionych przez dystrybutorów w lutym. Rok wcześniej udział dwóch gigantów na tym rynku wynosił niecałe 81 proc.

Z zestawienia wynika, że najwięksi gracze zyskują kosztem najmniejszych. Ci, zgromadzeni w raporcie w grupie „inni" (patrz – wykres) rok wcześniej odpowiadali jeszcze za 5,87 proc. rynku, dziś jest to 5,5 proc.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE