Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wielkie fuzje w mediach budzš kolejne emocje

Adobe Stock
W USA nie milknš pogłoski o tym, że Comcast może wrócić do gry o 21st Century Fox. W Polsce częœci ekspertów nie podoba się poœrednie przejęcie TVN przez Discovery.

Choć oficjalnie Disney jest już w trakcie przejmowania 21st Century Fox, to "The Wall Street Journal" twierdzi, że do gry o wycenionš w trakcie transakcji na 52,4 mld dol. wytwórnię może wrócić Comcast – gdy tylko okaże się, jak zakończy się sprawa przejęcia Time Warnera przez AT&T.

W listopadzie ubiegłego roku amerykański Departament Sprawiedliwoœci uniemożliwił to przejęcie, wytaczajšc firmom proces sšdowy. Koncerny uważajš to za posunięcie polityczne, wymierzone w należšcš do Time Warner, a krytykowanš przez prezydenta Donalda Trumpa, stację CNN.

W Polsce na konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) kontrowersje wœród częœci ekspertów kojarzonych z prawš stronš sceny politycznej wzbudziło przejęcie Scripps Networks Interactive (SNI, amerykański właœciciel Grupy TVN) – w tym fakt, że decyzjš Komisji Europe...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL