Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Rosja sprawdzi Facebook

Bloomberg
Amerykański koncern został oficjalne poinformowany przez Moskwę o kompleksowej kontroli zgodnoœci z prawem działania firmy na terenie Rosji.

„Odpowiedzialne osoby w firmie zostały poinformowane, że w drugiej połowie tego roku zostanie w stosunku do Facebook'a przeprowadzona kompleksowa kontrola przestrzegania rosyjskiego prawa. Roskomnadzor (państwowa instytucja nadzoru nad œrodkami komunacji, masowej, informacji i technologii -red) i firma Facebook porozumiały się w sprawie wymiany niezbędnych informacji potrzebnych do przygotowania dokładnej kontroli" - głosi komunikat Roskomnadzoru.

Rosjanie chcš sprawdzić jak i gdzie Facebook przechowuje dane rosyjskich użytkowników sieci oraz domagajš się usunięcia zakazanych rosyjskich prawem treœci. Wczeœniej władze ostrzegały, że portal zostanie zablokowany, pomimo ogromnej liczby rosyjskich użytkowników, jeżeli nie wykona ustawy i ochronie danych osobowych Rosjan na terytorium Federacji.

Nowe prawo o ochronie danych weszło w życie w Rosji 1 wrzeœnia 2015 r, przypomina agencja Prime. Strony tych, którzy złamiš prawo, zostanš decyzjš sšdu umieszczone w specjalnym rejestrze Roskomnadzoru i w wypadku niedostosowania się do wniosków pokontrolnych, zablokowane. Prawo obowišzuje nie tylko rosyjskie, ale i zagraniczne firmy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL