Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Time Warner na celowniku Apple?

Bloomberg
Czy Apple zamierza przejšć Time Warner? Amerykańskie media pełne sš spekulacji na temat planów giganta z kalifornijskiego Cupertino.

Apple dysponuje ogromnymi rezerwami gotówkowymi (200 mld dol.) i znajduje się pod naciskiem akcjonariuszy, aby albo je wykorzystać, albo przekazać inwestorom. Spółka znana jest z tego, że nie informuje o swoich planach, ale na Wall Street wcišż pojawiajš się plotki na temat możliwych zakupów. Do listy takich potencjalnych kandydatów jak Tesla, Netflix, GoPro, czy Yahoo dołšczył także Time Warner. Nad możliwš fuzjš ma już pracować jeden z najbliższych współpracowników szefa Apple Tima Cooka, Eddy Cue – wynika z przecieków z Cupertino.

"New York Post" przypomniał, że akcje kierowanego przez Jeffs Bewkesa Time Warner, do którego należy między innymi telewizja HBO, spadły w okolice 70-71 dol. Tymczasem zarzšd Time Warner odrzucił półtora roku temu ofertę wykupu przez studio 21st Century Fox po 85 dolarów za udział. To oznacza, że Time Warner jest obecnie atrakcyjnym celem do ewentualnego przejęcia.

Media spekulujš też, że Time Warner może być dla Apple idealnym partnerem. Przejęcie ułatwiłoby streaming kilkuset kanałów telewizyjnych na urzšdzeniach Apple – w tym takich wisienek na torcie Time Warner – HBO, CNN, czy Turner Sports.

HBO jest obecnie dostępny w serwisie Apple TV, na iPhone'ach i iPadach, ale w płatnej subskrypcji za 14,99 dol. na miesišc. Po ewentualnym przejęciu mógłby zaproponować Amerykanom dużo atrakcyjniejszš ofertę. Apple nie od dziœ mówi o uruchomieniu całkowicie samodzielnego serwisu telewizyjnego serwisu streamingowego.

Ale przejęciem Time Warner zainteresowani mogš być także inni gracze na medialnym rynku – telekom AT&T, czy Fox – spekulujš media.

Tomasz Deptuła (Nowy Jork)

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL