Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Miliard wyciśnięty z filmów

123RF
Padł kolejny rekord widowni w polskich kinach, a wpływy kas przekroczyły 1 mld zł. Czy w tym roku znowu urosnš – pewne nie jest.

– Nie sšdzę, aby zakaz handlu w niedziele miał duży wpływ na nasz biznes w Polsce – powiedział w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej" w œrodę Mooky Greidinger, prezes Cineworld – brytyjskiej grupy, do której od kilku lat należy sieć Cinema City, którš założył.

Greidingerowi wtóruje Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa (Grupa Agory): – Nasze kina w galeriach handlowych będš otwarte. Mamy z galeriami handlowymi umowy, które będziemy egzekwować – mówi.

Multipleksy Cineworld w Polsce i kina Heliosa zlokalizowane sš głównie w galeriach, które zamknš – na poczštek na dwie niedziele w miesišcu – sklepy.

W lepszej sytuacji jest pod tym względem Multikino. – W zwišzku z posiadaniem kin wolnostojšcych liczymy na przynajmniej neutralny, jeœli nie pozytywny efekt takiej operacji dla Multikina – mówi Piotr Zygo, prezes Multikina.

Jego zdaniem może się zdarzyć, jak w innych krajach, że zakaz handlu wpłynie pozytywnie na obroty kinowych barów. Z os...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL